Yüze İğneli Epilasyonun Zararları Var Mıdır?

İğneli epilasyon yaptırmak isteyenlerin korkulu rüyası olan yüze iğneli epilasyonun zararları konusunda kısaca bilgilendirme yapmak ve yanlış bilinenleri aydınlatmak istedik. Aşağıdaki satırlarımızda belirttiğimiz gibi yüze iğneli epilasyon deneyimli ve uzman bir estetisyen tarafından uygulandığı ve çeşitli kurallara dikkat edildiği takdirde yüze iğneli epilasyonun zararları yoktur. Şişli Nişantaşı kliğinimizde de yüzlerine iğneli epilasyon işlemi yaptığımız danışanlarımızın özellikle tavsiyelerimize dikkat etmişlerse yüzlerinde herhangi bir sorun, zarar, iz veya leke kalmadığını bugüne kadar sayısız kere gözlemledik.

Yüze İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon Yaptıranlar

Yüz bölgesinde oluşan tüylenme, kıllanma sorunları kişiye rahatsızlık vermektedir. Ancak yüz bölgesi vücuda göre daha hassas deriye sahiptir. Bu sebeple iğneli epilasyon uygulaması yüz bölgesine yapılacaksa uzman kişi daha titiz çalışmalıdır. Tüylenmenin az ve açık renkli olduğu, kökleri çok küçük bölgelere iğneli epilasyon yapılmaması daha doğru olacaktır.

Yüzde İğneli Epilasyon Sonrası İz Kalmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kıl köküne en fazla 3 defa girilmelidir, eğer 3 seferde de kıl kökü yanmamışsa ve cımbıza gelmiyorsa zorlamamak gerekir, tekrardan aynı köke girmemek gerekir. Kökü yanmayan kıla tekrar tekrar girilip akım verildiğinde cilt yüzeyinde hasar oluşabilir ve bu sebeple yüzde iz kalabilir.

Yüze İğneli Epilasyonun Zararlarından Korunmak İçin Bakım

Yüz bölgesine yapılan iğneli epilasyon sonrasında uzmanın tavsiyelerine kesinlikle uyulmalı, gerekli bakımlar yapılmalıdır. Özellikle yaz döneminde öncelikli olmakla birlikte kış döneminde de güneş koruyucu ürünler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

İğneli Epilasyon Kimlere Yapılmaz ?

İğneli epilasyon uygulaması ciddi sağlık sorunları olanlara, hamilelere, kalp pili taşıyanlara, tıbbi tedavi gören kişilere yapılmamaktadır. Deri hastalıkları, uçuk, mantar gibi rahatsızlıklarda da uygulanmamaktadır. Aynı zamanda iğneli epilasyon yapılacak cilt çok kuru, atopik bir cilt ise yine işlem yapmamak en doğrusu olacaktır. İşlemden önce ön görüşme yapmak bu yüzden çok büyük önem taşımaktadır.

Yüze İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon Yaptıranlar

Nemsiz ve kuru ciltli kişiler seanstan bir kaç gün önce bol su içmeli, cildi kurutacak işlemlerden kaçınmalı ve ciltlerini bol bol nemlendirmelidirler. Yeterince nemi sağlanan ciltler daha az hassasiyet yaşarlar ve iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşir.

İğneli epilasyon uygulayan kişi alanında bilgili ve tecrübeli ise yüze iğneli epilasyonun zararları hiçbir şekilde ortaya çıkmayacaktır.

Yüz bölgesi için herhangi bir iz, yara kalma korkusu yaşamadan veya zarar görme riskine girmeden kliğinimizde 15+ yıllık uzmanlığa ve deneyime sahip estetisyenlerimize iğneli epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz.

İnstagram, Facebook ve Linkedin hesaplarımızı inceleyebilirsiniz ve web sitemizde olmayan görsel, bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için:

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir