Kalın Kıllara İğneli Epilasyon

Kalın kıllara iğneli epilasyon yönteminde kılların kalın veya ince olması önemli değildir. Kılların açık renkte ve cılız olması da iğneli epilasyon işlemini uygulamaya engel oluşturmaz. Kılların yüzde veya vücutta yoğun olarak çıkması, koyu renkte olması sıkça rastladığımız bir durumdur. Kılların kalın ve sık olması sürekli geçici yöntemlerle almakla veya genetik yapıyla alakalı olabilir. Bazen de hormonal değişiklik sebebi ile de kıllarda çoğalma meydana gelebilir.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon işleminde kılların koyu renkte olmasını isteriz çünkü lazer ışınları koyu rengi algılamak üzere tasarlanmıştır ve uygulama yapılacak kıllar ne kadar koyu renkli ve sertse alınacak sonuç da o derece etkili olur. Fakat kalın kıllara iğneli epilasyon yönteminde lazer ışını yerine elektrik akımı kullanıldığı ve lazer epilasyona kıyasla daha manuel bir yöntem olduğu için kılların rengi ve yapısı önemli değildir.

İğneli epilasyon işlemini sert, yumuşak, açık veya koyu renkteki bütün kıllara uygulayabiliriz.

İğneli Epilasyon Kılları Kalınlaştırır Mı?

İğneli epilasyon yönteminde kılların çoğalması gibi bir durum yaşanması da söz konusu değildir. Eğer işlem sırasında kıl kökleri yeterince tahrip edilmişse sonuç gayet başarılı olacak demektir.

İğneli Epilasyon Kılları Kalınlaştırır mı?
İğneli Epilasyon Kılları Kalınlaştırır mı?

Beyaz Renkteki Kalın Kıllara İğneli Epilasyon

Kalın kıllar vücudumuzun çoğu bölgesinde çıkabilir. Bikini bölgesi, bacaklar, koltuk altı gibi bölgelerimizde kalın ve koyu renkte kıllar oluşabilir. Kollar, göbek, bel bölgesi, ense, boyun, yüz bölgelerimizde de genellikle ayva tüyü dediğimiz daha yumuşak ve açık renkli tüyler çıkabilir. Vücudumuzdaki tüylenme durumu belirli bir yaştan sonra ortaya çıkabilir; hormonlar ve genetik faktörler sebebi ile nasıl bir yapıda olacakları belli bir yaştan sonra anlaşılabilir.

Yüzdeki Kalın Kıllara İğneli Epilasyon

Yüz bölgesinde kalın ve yoğun kılların oluştuğu durumlara da çoğu danışanımızda rastlıyoruz. Ve hikayelerini dinlediğimizde çoğunlukla yüzlerinde 1-2 tane kıl çıktığını görüp cımbız veya diğer geçici yöntemleri deneyerek kıl sayısını çoğalttıklarını ve sonunun bu şekilde gelmeyeceğini farkettiklerini belirtiyorlar. Aynı zamanda bilinçsizce alınan kıllar cildin yapısının bozulmasına da sebep olabiliyor ve kıl köklerinde sivilcelenme, ciltte iz bırakma, batık gibi sorunlarla durumu daha da zorlaştırmaya başladıklarını gözlemliyoruz. Bu sebeple bir çok danışanımıza erken bir zamanda müdahale etmenin daha sağlıklı olacağını anlatıyoruz.

Yüzdeki Kalın Kıllara İğneli Epilasyon
Yüzdeki Kalın Kıllara İğneli Epilasyon

Yüz bölgesindeki kalın kılların vücutta da aynı yoğunlukta çıkması bir çok kişiyi rahatsız ediyor ve sosyal hayatlarını büyük ölçüde engelliyor. Özellikle yaz döneminde ince ve açık kıyafetler tercih eden kişiler istenmeyen tüyleri sık sık almakla uğraşmak durumunda kalıyorlar. Kalın kılların olduğu bölgelerdeki kıllar da normaldan daha hızlı uzamaya başladıkları için sürekli olarak bu kılları temizlemekle uğraşmaları gerekiyor. Yüze iğneli epilasyon işlemine ihtiyaç duyulmasındaki temel etken yüz bölgesinin insanda hemen farkedilen ilk alan olması ve yüzdeki kalın tüylere sahip kişinin bunun farkında olup rahatsız olmasıdır. Ancak iğneli epilasyon işleminin başarılı olması kişileri bu rahatsızlıktan kurtarmaktadır.

Kalın kıllara iğneli epilasyon işleminde kıllar alındıktan sonra bir sonraki seansa kadar minimum 10 gün kadar beklemek gerekmektedir. Bu süre zarfında kıllar kökünden yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Danışan kişi kalın ve yoğun bir kıllanmaya sahipse ve 2-3 gün aralıklarla rahatsız olduğu kılları almaya alışmışsa bu 10 günlük bekleme süresi onları şaşırtacaktır. Fakat kalın kıllara iğneli epilasyon çok güçlü bir yöntem olduğu için kılların kökten çıkması süresi zamanla normal haline dönecektir. Seanslar ilerledikçe de bu süre daha da açılmaya başlayacak ve kişilere bu konuda konforlu bu yaşam sunacaktır.

Kalın Kılları İğneli Epilasyon Kalınlaştırır Mı?

Kılların çok kalın ve koyu renkte veya açık renkte olması kalın kıllara iğneli epilasyon yapmaya engel olmayacağı gibi tam tersi daha da etkili olacaktır. Ve ilk seanstan itibaren kıllar yumuşamaya ve daha ince bir hale dönüşmeye başlayacaktır. Danışan kişide hormonal bir düzensizlik yoksa yapılan her iğneli epilasyon seansı başarı ile sonuçlanacaktır.

Kalın Kılları İğneli Epilasyon Kalınlaştırır mı?
Kalın Kılları İğneli Epilasyon Kalınlaştırır mı?

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Öneri

Kalın kıllara iğneli epilasyon uygulaması yaptırmadan önce uzman estetisyeninizi iyi seçmelisiniz, sizinle tüm detayları konuşmasını ve işleme uygun olup olmadığınızı samimiyetle söylemesini rica etmelisiniz. İğneli epilasyon işlemine başlamadan önce cildinizin analiz edilmesini de isteyebilirsiniz. Aşağıdaki maddelere dikkat ederek ve iğneli epilasyon uzmanınınızdan talep ederek daha konforlu, başarılı, acısız ve memnuniyet verici bir işlem gerçekleşmiş olacaktır:

 • Epilasyon yapılacak bölgedeki kılların yoğunluğuna bakarak önceden mümkünse belli bir seans sayısı hesaplanmasına dikkat edilmeli
 • Kalın kıllara iğneli epilasyon işlemi için seçtiğiniz klinik, hijyeni en ön planda tutmalı
 • Kalın tüyleriniz için uygun kalınlıkta epilasyon iğnesi seçilmiş olmalı
 • Epilasyon işlemi sonrası uzmanın tavsiye edeceği bakım ve krem önerileri mutlak suretle uygulanmalı
 • Her bir kıl köküne 1 veya 2’den fazla girilmemesi yönünde uzmanı uyarmalısınız
 • Epilasyon işlemi için açılacak iğnenin gözünüzün önünde sadece sizin için açıldığından ve işlem sonrasında size teslim edildiğinden emin olmalısınız.

Kalın Tüylere İğneli Epilasyonda Acı & Ağrı

İğneli epilasyonda kalın kıllar hakkında merak edilen konulardan biri de kalın kıllara epilasyon yapılınca acının daha çok hissedilip hissedilmeyeceğidir. İşlem yapılacak kılların kalın veya ince olması acı veya ağrı hissedilmesinde çok büyük etken değildir. Epilasyon esnasında acı veya ağrı hissetme sebebi çoğu zaman uygulayıcının işlemi nasıl yaptığı ile ilgilidir. Danışanın ağrı eşiği de durumu etkileyebilir. Veya danışan kişi hassas bir dönemdeyse de işlemde normalden fazla acı hissetme durumu yaşayabilir.

Kalın Tüylere İğneli Epilasyon Acı & Ağrı
Kalın Tüylere İğneli Epilasyon Acı & Ağrı

Bunların haricinde kılların kalın olması ile iğneli epilasyon işleminde acı hissetmenin bir bağlantısı yoktur. Sadece seanslar ilerledikçe kişi işlem konusunda daha dayanıklı hale gelmektedir ve tepkileri çok normal hale dönüşmektedir. Bu sebeple belki ilk defa iğneli epilasyon işlemi uygulatacak kişi ne hissedeceğini bilmediği için hassasiyet yaşayabilir.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Merkezi

Kliğinimizde kalın kıllar için epilasyon işlemini uygulamaktayız. İşlem öncesi baştan sona analizleri yapıp karşılıklı bilgilendirmelerden sonra ortalama seans sürelerini hesaplamaktayız ve işleme öyle geçmekteyiz. 15 seneden daha fazla deneyime sahip sertifikalı uzman estetisyenlerimizce herhangi bir iz kalmadan veya acı duymadan iğneli epilasyon ile tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kalın tüyler için iğneli epilasyon merkezi arayışlarınızda işlemi yapacak estestiyenin deneyim sahibi ve sertifika sahibi olması sonuçların sağlıklı olmasında en temel etkenlerdendir.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyonda fiyatların belirlenmesi dakika ile olduğu için tüylerin kalın veya ince olması doğrudan etkili değildir. İğneli epilasyon fiyatları sayfamızda vücudun her bölgesi için seansların ortalama kaç dakika süreceğini ayrıntılı olarak sizlere sunduk.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon İstanbul

İstanbul’da hem Anadolu yakasındaki hem de Avrupa yakasındaki danışanlarımıza destek sağlamaya çalışıyoruz. Kliğinimiz İstanbul’un Avrupa yakasındaki Şişli ilçesinin Nişantaşı semtinde yer almaktadır. Sadece bu semt civarındaki danışanlarımız değil İstanbul’un her ilçe ve semtindeki kişiler bizi tercih edebilmektedir. Uyguladığımız iğneli epilasyon tekniğinde deneyimlerimiz doğrultusunda seanslar kolay ve konforlu geçmektedir. Bu sayede bizi tercih edenlerin memnuniyet duyması daha fazla kişiye destek vermemizi sağlamaktadır.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Zararları

Kalın kıllara iğneli epilasyon uygularken herhangi bir zarar verilmesi mümkün değildir. Bunun yanında eğer uygulayan kişi deneyimli ise işlem esnasında pek acı veya ağrı da hissedilmeyecektir. Bu bakımdan herhangi bir zarar veya acı hissedilmesi uygulayan kişinin iğneli epilasyon işlemini nasıl yaptığıyla ilgili olmakla birlikte deneyimli ve sertifika sahibi bir uzman estetisyene gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalması da yine uzman bir estetisyen ile pek mümkün olmamaktadır.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon tavsiye Edilir mi?

İğneli epilasyon vücudun herhangi bir bölgesindeki ince veya kalın her kıl (tüy) için uygulanır ve önerilir. Uzman bir estetisyenle çalışmanız durumunda herhangi bir yan etki görmemeniz ve belli bir seans sonrasında tüylerinizden kesin olarak kurtulduğunuz düşünüldüğünde herkesin önerdiği bir uygulama olduğu muhakkaktır. Vücuttaki kılların yoğunluğunun seans sayısını arttırabileceğini her danışanımıza ilk etapta hatırlatıyoruz. Bunun yanında ortalama seans sürelerini, işlem öncesi analiz ve gözlemlerimizi, işlem sonrası bakım önerilerini danışanımızla paylaştığımız için iğneli epilasyon seansları oldukça ferah ve konforlu geçmektedir.

Çenedeki Kalın Kıllara İğneli Epilasyon

Çene bölgesi kalın kılların yoğun çıktığı ve ilk göze batan yerlerden olduğu için bu bölgedeki kalın kıların alınması için iğneli epilasyonun mutlak surette tercih edildiğini tahmin edebilirsiniz. Hatta bu yöntemle kalın kılların zamanla incelerek azaldığını ve tamamen bittiğini bilenler çene kılları için iğneli epilasyonu özellikle tercih etmektedir. Kliğinimizde çene bölgesi için iğneli epilasyon uyguladığımız danışanlarımız kimi durumda bir kaç seans sonrasında çenelerindeki kalın kılların oldukça inceldiğini veya tamamen bittiğini gözlemleyebiliyorlar.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Soru & Cevap

 • Kalın kılları iğneli epilasyon artırır mı?

  İğneli epilayonun kalın kılları arttırmada bir etkisi yoktur. Tam tersine, iğneli epilasyon işlemi kalın kılları inceltmeye ve tamamen bitirmeye yönelik uygulanmaktadır.

 • Kalın kıllara iğneli epilasyon nasıl yapılır?

  Kalın kılların hızlı bir şekilde incelerek azalması ve sonrasında tamamen yok olması için elektrik akımı seviyesinden iğne kalınlığına kadar her ayrıntının doğru teknikle belirlenmesi ilk adımdır. Uygulayıcının uzman ve sertifikalı olması ise işlemin başarılı ve konforlu sürdürülmesi için elzemdir.

 • Kalın kıllara iğneli epilasyon olur mu?

  Elbette. İğneli epilasyon işlemi açık, koyu, ince veya kalın tüm kıllarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 • Kalın kıllara iğneli epilasyon yapılır mı?

  Evet. Kalın kıllara iğneli epilasyon yapılabilmektedir. Seans sayılarının ince kıllara göre daha fazla sürebilme ihtimali aralarındaki tek farktır.

 • Kalın kıllara iğneli epilasyon nedir?

  Vücuttaki koltuk altı, bacaklar ve bikini bölgesi çoğunlukla kalın kılların çıktığı yerlerdir. Bu kılların ince ve seyrek kıllara nazaran kişiyi rahatsız etme ihtimali daha yüksektir. Bu rahatsız edici görünümünden kurtulmak için diğer epilasyon ve depilasyon yöntemlerine göre daha etkili olan iğneli epilasyon işlemi uygulanmaktadır.

 • İğneli epilasyon kalın kıllara uygulanır mı?

  Tabii ki. İğneli epilasyon işleminde tüylerin kalın ve ince olması bir sorun yaratmamaktadır. Kalın ve koyu renkte olan vücut ve yüzdeki bütün kıllara iğneli epilasyon işlemi uygulanmaktadır.

Kalın Kıllara İğneli Epilasyon Kremi

Kalın kılların olduğu bir bölgeye iğneli epilasyon işlemi uygulanacaksa ve danışan kişinin kendisini rahat hissetmesi açısında işlemden önce lokal anestezik bir krem ile işlem bölgesi uyuşturulabilir bu sayede işlem daha konforlu geçecektir.

İnstagram, Facebook ve Linkedin hesaplarımızı inceleyebilirsiniz ve web sitemizde olmayan görsel, bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için:

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir