İğneli Epilasyon Yorumları
İğneli Epilasyon Yorumları

İğneli epilasyon uygulamasına geçmeden önce danışanlarımızın yaptığı yorumları sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıdaki iğneli epilasyon yorumları doğrultusunda aklınızdaki sorulara rahatlıkla cevap bulabileceğinizi düşünüyoruz.

İğneli epilasyon işlemi istenmeyen tüylerde kullanılan en etkin tedavilerin başında geliyor. Uzun yıllardır yüz ve vücudun belirli bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem. İğneli epilasyon uygulamasında danışanlarım ile ön görüşme yaptığım esnada çoğunlukla kaç seansta biteceği konusunu soruyorlar. Kıl yapısı, kılın yüzün veya vücudun hangi bölgesinde olduğu ve hormonlara bağlı olarak seans sayısının değişebileceğinden bahsediyorum. Ortalama olarak 8-10 seans arasında hastalarımınız hemen hepsinde istenilen sonuca ulaşıyoruz.

İğneli Epilasyonda İnce Tüyler ve Ciltte İz

Bazı danışanlarım yüz bölgesindeki ince tüylerden rahatsız olduklarından bahsediyorlar. Bu gibi durumlarda ise danışanlarımın cilt yapısını, kıl yapısını ve kıl köklerini detaylıca analiz ediyorum ve eğer tüylenme çok az ve kıl kökleri çok kapalı ise uygulama yapılamayacağını anlatıyorum.

Danışanlarımdan sıklıkla aldığım diğer soru ise iğneli epilasyon sonrasında ciltte iz kalıp kalmayacağı oluyor. Konusunda uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılan epilasyon uygulamasının ardından kesinlikle ciltte tahribat oluşmaması gerekmektedir. İğneli epilasyon işlemi elektrik akımı verilerek uygulandığı için sadece ciltte kabuklanma yaratabilir ve uzman kişi danışanını doğru bakım konusunda bilgilendirirse ve kişi de bakım konusunda titiz davranırsa herhangi bir iz kalmamaktadır.

İğneli Epilasyonda Acı ve Ağrı Yorumları

İğneli epilasyon yorumları arayanların en merak ettiği konulardan biri de epilasyon esnasında ağrı, acı duyulup duyulmadığı. İğneli epilasyon kıl kadar ince iğneler kullanılarak kıl köklerinin elektrik akımı verilerek yakılması işlemidir. İğne kıl köküne doğru şekilde girildiği takdirde hiçbir his oluşmaz, ne acı ne de ağrı. Elektrik akımı verildiği esnada ise sinek ısırığı gibi dediğimiz hafif bir batma hissi yaşanır. İğneli epilasyonda acı, ağrı hissi biraz da kişinin ağrı eşiği ile bağlantılıdır. Çoğu danışanım işlem esnasında tolere edilebilir bir sızlama, batma hissi yaşadıklarını dile getiriyorlar. İşlemden kısa bir süre sonra ise sızlama, batma hissi tamamen geçiyor.

Bu tür iğneli epilasyon yorumları doğrultusunda iğneli epilasyon uygulamasının acısız ve sorunsuz geçtiğini öğrenmiş olduğunuzu umuyoruz.

Hassas Cilde Sahip Kişiler İçin

Hassas ciltli kişiler çoğunlukla ince deriye, açık ten rengine sahip kişiler oluyor. Bu tarz bir cilt yapısına sahip kişiler iğneli epilasyon işlemi sonrasında biraz daha hassasiyet yaşayabiliyorlar. Hassaslaşan cilt için işlem sonrasında uygun bakımları uygulayıp cildin yatışması için zaman ayırıyoruz. Ardından danışanımıza evde uygulaması gereken bakımlar hakkında mutlaka bilgi veriyoruz. Çoğu zaman işlem sonrasında uyguladığım bakımlar sayesinde danışanlarımız merkezimizden çıkana kadar cildi sakinleşmiş ve rahatlamış oluyor. Cildi aşırı reaksiyon veren hastalarımıza gerekirse soğuk kompres uyguluyoruz ve şikayetleri devam ederse evde devam etmelerini öneriyoruz.

Uygulama Esnasında Yüz ve Vücut Acısı İçin Yorumlar

İğneli epilasyon yorumlarında acı ve ağrı hissi sorulduğunda yüz bölgesi için açıklamak gerekirse; kemiğe yakın çene, kaş üstü gibi bölgelerde biraz daha yoğun bir sızlama hissediliyor. Vücut bölgesinde ise; yine kemikli bölgelerde, ayak bileğine yakın, bacağın kemikli bölgeleri, diz kapağına yakın bölgeler biraz daha yoğun hissedebiliyor. Vücut bölgesinde işlem esnasında daha az reaksiyon oluşurken genellikle yüz bölgesinde biraz daha belirgin reaksiyonlara rastlıyoruz. Tabi ki reaksiyonlar cildin verdiği doğal tepkiler olduğu için bu çok normal ve geçici bir durumdur.

Adet Dönemi İçin Yorumlar

İğneli epilasyon yorumlarında en çok aranılan ve sorulan konulardan birisi de işlemlerin adet döneminde yapılıp yapılmayacağıdır. Adet dönemi öncesinde vücut normalden fazla hassaslaşabilir ve genellikle ağrı eşiği düşük olur. Seansları mümkün oldukça adet dönemi sonrasında yapmak danışanlarımı oldukça memnun etmektedir çünkü seansları daha konforlu geçirdiklerini kendileri de farkediyor ve dile getiriyorlar. Buraya kadar olan kısımları kısaca özetlemek gerekirse:

 • Danışan kişinin kıl yapısına ve vücudun bölgesine göre 8-10 seansta sonuca ulaştığımızı görüyoruz
 • İnce tüylerden rahatsız olan kişilerde tüylenme az ise ve kıl kökleri kapalı ise genelde uygulama yapılamıyor
 • Ciltte iz kalıp kalmayacağını soranlar için iğneli epilasyon sonrasında herhangi bir iz veya tahribat olmamaktadır diye cevaplamaktayız
 • İğneli epilasyon için danışan çoğu kişi, işlem esnasında tolere edilebilir bir batma hissinden başka bir acı veya ağrı duymadığını belirtiyorlar
 • Hassas ciltli veya açık tenli danışanlarımız biraz daha hassasiyet yaşayabiliyorlar
 • Yüz ve vücudun diğer bölgelerinde kemiğe yakın kısımlarda diğer bölgelere nazaran biraz daha hassasiyet yaşanabiliyor.
 • Önemli bir ağrı veya acı duymadan kısa süreli seanslarla 8-10 seansta kalıcı bir sonuca ulaştığımızı danışanlarımızın kendileri yorumlamaktadır.

Yaz Dönemi İçin Öneriler

Yaz döneminde iğneli epilasyon yapılması hakkında da danışanlarımdan oldukça sık soru alıyorum. Danışanlarımı bu konuda işlemden sonra 1 hafta boyunca kesinlikle güneşe çıkmamaları ve her gün mutlaka güneş koruyucu kullanmaları konusunda uyarıyorum. Güneş görerek bronzlaşmış kişilerde ise iğneli epilasyon uygulamasını gayet sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyorum. İğneli epilasyonda lazer epilasyondaki gibi bronzlaşmanın olumsuz bir etkisi olmamaktadır.

İğneli Epilasyon Yorumları İçin Soru & Cevap

 • İğneli epilasyon hamilelere uygulanır mı?

  İğneli epilasyon hamilelere uygulanır mı?

  Hamilelik döneminde iğneli epilasyon uygulaması yapılması oldukça sakıncalıdır. Bazı kişilerin doktorları onay verebilmekte ve hamileleri hem lazer hem de iğneli epilasyon işlemlerine yönlendirmektedirler. Fakat bir güzellik uzmanı olarak hamilelik döneminde iğneli epilasyon işlemi yapılmasını uygun görmüyorum. Hangi bölgeye yapılırsa yapılsın cilde elektrik akımı iletilmektedir bu da bebek sağlığı açısından uygun olmayabilir. Hamilelik döneminde iğneli epilasyon işlemi yaptıranlarda olumsuz dönüşler alınmamıştır yine de riske girmemek adına hamilelik zamanı iğneli epilasyon işlemi yapılmasını tavsiye etmemekteyiz.

 • Yazın iğneli epilasyon yapılır mı?

  Yazın iğneli epilasyon yapılır mı?

  İğneli epilasyon işlemi özellikle sonbahardan sonra tüm kış boyunca güvenle uygulanabilir. Eğer yaz döneminde yapılması gerekiyorsa danışanlar kesinlikle güneşle birebir temas etmemeli ve mutlaka her gün düzenli olarak güneş koruyucu ürünler kullanmalıdırlar. Özellikle yaz döneminde yüz bölgesine iğneli epilasyon yapılacaksa güneş koruyucu ürünler sürülüp şapka ile yüzü korumak ve gölgede kalmak daha sağlıklı olacaktır.

 • İğneli epilasyon kimlere yapılır?

  İğneli epilasyon kimlere yapılır?

  İğneli epilasyon 18 yaşından itibaren bütün kadın ve erkeklere uygulanır. Genç yaştakilere ve olgun yaştaki herkese iğneli epilasyon işlemi yapılır. Normalden fazla kıl sorunu gözlemleniyorsa iğneli epilasyon yöntemi tercih edilir. Yoğun kıl görünümünün azaltılmak istenmesi de bir tercihtir ve bunun için de iğneli epilasyon önerilir. Örneğin erkeklerde yoğun kıl olan omuz gibi bölgelerde yoğunluğun azaltılması, seyreltilmesi için iğneli epilasyon uygulanabilir.

 • Erkekler için iğneli epilasyon mümkün müdür?

  Erkekler için iğneli epilasyon mümkün müdür?

  Erkeklerin kadınlara göre kıl yoğunluğu genellikle daha fazladır, iğneli epilasyon erkekler için de tercih edilen bir yöntemdir. Erkeklerde iğneli epilasyon uygulanabilecek bölgeler; kaş ortası, kaş üstü, alın, elmacık kemiği üstü, boyun, ense, omuzlar, sırt, göbek ve göğüs bölgeleridir.

 • İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu?

  İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu?

  Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon uygulamaları hem cihaz olarak hem de uygulama şekli olarak birbirinden farklıdır. Lazer epilasyon işleminden sonra kılların kökten düşmesi 15 günü bulurken iğneli epilasyonda kıllar kökten aynı anda temizlenmektedir. İğneli epilasyon beyaz kılları dahi görüp yok ederken lazer epilasyon görmemektedir. Aynı zamanda açık renkli tüylerde de lazer epilasyon yeterli sonucu vermemektedir, iğneli epilasyon ile sonuç alınmaktadır. Eğer lazer ve iğneli epilasyon işlemleri beraber kullanılacaksa önce yoğun kıllar lazer ile azaltılmalı ve devamında iğneli epilasyon ile kökten yok etme işlemine geçilmelidir. Hangi işlemin daha uygun olacağına uzman kişi karar verecektir.


Danışanlarımızdan daha fazla iğneli epilasyon yorumları okumak isterseniz Yorumlar sayfasına göz atabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz konsultasyon hizmetimizden faydalanmak için Whatsapp hattımızdan kaydınızı yaptırmayı unutmayın.

İnstagram, Facebook ve Linkedin hesaplarımızı inceleyebilirsiniz ve web sitemizde olmayan görsel, bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için: