İğneli Epilasyon Sonrası
İğneli Epilasyon Sonrası

İğneli epilasyondan sonraki süreç, yapılan işlem kadar büyük titizlik gerektirir. İşlem yapıldıktan hemen sonra uzman,hastaya gerekli bakımı yapmak zorundadır. İşlemin yapıldığı gün ve ertesi gün boyunca iğneli epilasyon yapılan bölgeye kesinlikle su değdirilmemelidir. İşlem yapan uzmanın önereceği bakımlar aksatılmadan yapılmalıdır. İğneli epilasyon işlemi elektrik akımı vasıtasıyla kılları yok ettiği için cilt yüzeyinde minik kabuklanmalar meydana gelebilir, bu beklenen bir durumdur ve hasta bu kabukları kesinlikle koparmamalıdır. Cildiniz önerilen bakım ürünleri ile sürekli nemli tutmalı ve mutlaka bol su içerek desteklemelidir.

İğneli Epilasyon Sonrası Krem

Çoğumuzun derisi ince ve hassas olduğu için bu tarz işlemlerde ekstra özen göstermek gerekir. Yaz ve kış dönemi boyunca aksatmayacak şekilde mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmak gerekmektedir. İğneli epilasyon sonrasında hassaslaşan, kızarıp kabaran cildi sakinleştirmek adına uzman kişi gerekli ürünleri size önerecektir. Kullanacağınız sakinleştirici ürünlerin üzerine mutlaka güneş koruyucu krem uygulamak gerekmektedir.

Yazın İğneli Epilasyon Yapılacaksa

Yaz döneminde iğneli epilasyon işlemi yapılacaksa işlemden sonra uzman kişi gerekli bakımı yapıp güneş koruyucu krem uygulamasını kendisi yapmalıdır. Devam eden günlerde ise hasta bu konuda dikkatli davranmalı ve güneşten mümkün olduğunca uzak durmalıdır. İğneli epilasyon işlemi sonrasında;

 • işlem yapılacak bölgeye kimyasal içerikli, asitli ürünler kullanılmamalı
 • ağda, cımbız, ip gibi uygulamalar yapılmamalı
 • iğneli epilasyon yapılan bölgeye su değdirilmemeli
 • iğneli epilasyon sonrası mutlaka güneş koruyucu kullanılmalı
 • iğneli epilasyon sonrası güneşten uzak durulmalı, solaryuma girilmemelidir

İğneli Epilasyon Sonrası Acı Veya Yanma

İğneli epilasyondan sonra yaklaşık yarım saat kadar acı, yanma, sızlama gibi hisler yaşanması oldukça normaldir. Epilasyon yapılan bölgeyi rahatlatmak adına buz kompres yapılabilir(buz cilde direkt temas ettirilmez, üzerine peçete kapatılmalıdır).

İğneli Epilasyon Sonrası İçin Soru & Cevap

 • İğneli epilasyon sonrası havuza, denize girilir mi?

  İğneli epilasyon sonrası havuza, denize girilir mi?

  İğneli epilasyon işleminden hemen sonra havuza veya denize girilmez. Girilecek havuz kapalı ve güneş almıyor ise işlemden 2 veya 3 gün sonra girilebilir. Eğer güneşli dönemde havuza veya denize girilecek ise işlemden 7 gün sonra güneş koruyucu ürünler kullanılarak girilmesi gerekir. İğneli epilasyon işleminden sonra 1 gün boyunca hiçbir şekilde su değmemesi gerekmektedir.

 • İğneli epilasyondan sonra ne sürülmeli?

  İğneli epilasyondan sonra ne sürülmeli?

  İğneli epilasyondan hemen sonra uzman kişi gereken bakım ürünlerini uygulamak zorundadır. İşlemden sonraki sürelerde ise uzman kişi danışana kullanması gereken ürünleri önerir. Kullanılacak ürün genellikle cildin yapısına göre önerilir. İşlem günü ve devam eden günlerde ise güneş koruyucu ürünler mutlaka kullanılmalıdır.

 • İğneli epilasyon sonrası şişlik olur mu?

  İğneli epilasyon sonrası şişlik olur mu?

  İşlem bölgesinde genellikle hafif şişlikler ve kızarıklıklar oluşabilir. Hassasiyet durumuna göre şişlik ve kızarıklık yoğunluğu değişebilir. Bu durum tamamen geçicidir. İşlem sonrasında hassasiyeti azaltmak adına koruyucu bir peçete yardımı ile buz kompres yapılıp işlem bölgesi rahatlatılabilir. Kullanılacak ürünler de hassasiyeti büyük ölçüde azaltacaktır.

 • İğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?

  İğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?

  İşlemden hemen sonra kızarık bir görüntü oluşabilir. Devam eden günlerde ise kabuklanma durumu söz konusudur. Kabuklar gereken bakım yapıldığında sağlıklı bir şekilde iyileşir ve ciltte herhangi bir iz kalmamaktadır. İşlem doğru bir şekilde yapılırsa kalıcı olarak hiçbir şekilde iz kalmaması gerekmektedir.

 • İğneli epilasyon sonrası cilt bakımı?

  İğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?

  İğneli epilasyondan hemen sonra sadece önerilen bakım ürünleri kullanılmalı ve su değdirilmemelidir. Profesyonel bir cilt bakımı uygulaması yapılacak ise işlemden yaklaşık 10 gün sonra yapılmalıdır. Ciltte hassasiyet devam edeceği için cildi soyucu hiçbir işlem yapılmamalıdır. Ev tipi cilt bakımı yapılacaksa da yine soyucu ürünler ve cildi hassaslaştırıcı bakımlar yapılmamalıdır. Ancak temizleme ve nemlendirme gibi cildi yormayan ve bakım yapan ürünler kullanılması hem gerekli hem de yeterli olacaktır.

 • İğneli epilasyon sonrası makyaj

  İğneli epilasyon sonrası makyaj

  İğneli epilasyon işleminin hemen ardından makyaj yapılmamalıdır. İşlemin ertesi günü makyaj yapılabilir ve gece yatmadan önce cilt temizlenip epilasyon işlemi sonrasına önerilen bakım ürünleri kullanılmalıdır. İşlemden sonraki günlerde kabuklanma oluştuktan sonra makyaj ile kapatmak uygun olabilir fakat sonrasında çok iyi temizlenip bakım yapmaya devam edilmelidir.


İğneli epilasyon sonrası süreci daha kısa, sorunsuz ve sağlıklı geçirmeniz için bilgilerimizi sizinle paylaşıyoruz. Bizden yüz yüze destek almak için Nişantaşı kliğinimize gelebilirsiniz veya iğneli epilasyon sayfamızdan daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İğneli epilasyon uygulamaları Uzman Estetisyen Gökçe Temuçin tarafından yapılmaktadır. Uygulamalar öncesi bizimle iletişime geçmeniz halinde ücretsiz konsultasyon alarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu sayede iğneli epilasyon uygulamasının sizin için en az & en fazla kaç seans sürebileceğini ve seasların nasıl kolay geçtiğini önceden bilebilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla birlikte seans takvimini belirledikten sonra talep etmeniz halinde seans tarihlerinizi uygun boşluklar olması halinde geri ve ileri tarihlere atamamız da mümkündür. Whatsapp hattımızdan daha detaylı bilgiler ve uygulama görselleri için tıklayınız.

İnstagram, Facebook ve Linkedin hesaplarımızı inceleyebilirsiniz ve web sitemizde olmayan görsel, bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için: