Dudak üstü veya bıyık dediğimiz bölgeye iğneli epilasyon işlemi uygulamak mümkündür. Dudak üstü bölgesi yüzün diğer yerlerine göre daha hassas olduğu için acı hissi biraz daha yoğun hissedilebilir fakat alınacak sonuç oldukça başarılıdır ve kısa sürede kılların bittiği gözlenmiştir. Özellikle dudak üstündeki beyaz kılların iğneli epilasyon ile alınması danışanlarımızı çok memnun etmektedir.

Dudak üstü damarların yoğun olduğu bir bölgedir, bu sebeple bu bölgeye işlem yaparken normalden fazla dikkatli çalışmak gerekir. İhtiyaç duyulursa işlemden önce anestezik krem uygulanıp daha konforlu bir seans geçirilebilir.

Dudak üstü bölgesindeki fazla kıllanma kadınları rahatsız etmektedir. Genellikle bu bölgedeki tüyler ağda veya ip ile geçici şekilde alınır. Bu yöntemlerle alındığında bazen ciltte lekelenme, sivilcelenme gibi durumlarla karşılaşılabilinir. Özellikle sir ağda yöntemi ile yanlış bir şekilde alınırsa ve güneşten korunmazsa bıyık şeklinde lekeler oluşmaktadır. İğneli epilasyon işleminde ise leke bırakma gibi bir problemle karşılaşılmaz.

Dudak üstü hassas bir bölge olduğu için normalden fazla kızarıklık, hafif ödem görülebilir. İşlemden yaklaşık 1 saat sonra cilt normale dönmeye başlayacaktır. Gerekirse cildi koruyarak buz uygulaması yapılabilir. Epilasyondan önce ve sonra neler yapılıp yapılmayacağı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen uzmanınızdan destek isteyiniz.

Dudak üstü iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Dudak üstünde tüylenme çoğunlukla dudak kenarına yakın yerlerde daha yoğun olarak çıkar. Bütün dudak bölgesine iğneli epilasyon işlemi rahatlıkla uygulanır. Bu bölgedeki tüylerin tamamen bitmesi genellikle 8-10 seansı bulabilmektedir. Seanslar ilerledikçe kıl sayısında azalma ve var olan tüylerde incelme oluşur.

Dudak üstü iğneli epilasyon fiyatları

Dudak üstü bölgesi alan olarak küçüktür fakat kıl yoğunluğuna göre işlem süresi değişebilir. Çok sık kıllar varsa işlem süresi artabilir. Ortalama olarak dudak üstü bölgesinde 1 seanslık işlem kıl yoğunluğuna göre maksimum 1 saat sürmektedir. Fiyatlandırma hakkında bilgi almak için ön görüşme yapılması,iğneli epilasyona uygun olup olunmadığının öğrenilmesi gerekmektedir.