İğneli Epilasyon Nedir?
İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon ile ilgili uygulama öncesi detaylı bilgi arayan ziyaretçi ve danışanlarımız için iğneli epilasyon nedir sorusuna bu yazımızda sıkça sorulan sorularla birlikte detaylı yanıt verdik.

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon, 1848 yılından bu yana kullanılan ve hâlâ tercih edilen en eski yöntemlerden birisidir. İğneli epilasyon elektrik akımı kullanarak kıl köklerini yok etmeyi hedeflemektedir. Kişiye özel kullanılan iğne ile kıl köklerine elektrik akımı verilmesi işlemidir. Elektrik akımı verilen kıl kökü yanar ve cımbız yardımı ile kıl, kökünden çıkarılır. İğneli epilasyon uygulaması bilgi ve tecrübe isteyen bir yöntemdir. Konusunda uzman olmuş kişiler vasıtasıyla uygulanması gerekmektedir.

İğneli epilasyon yüz ve vücut bölgesindeki istenmeyen tüylerde kalıcı bir çözüm sağlar. Aynı zamanda iğneli epilasyon, lazer epilasyonun görmediği beyaz kılları yok eden en etkin ve kalıcı yöntemdir.

İğneli epilasyon yapılacak kişi ile seans öncesinde ön görüşme yapılmalı ve işlem için uygun olup olmadığı tespit edilmeli, gereken bilgiler verilmelidir. Epilasyon uygulamasında işlem öncesi hazırlık ve işlem sonrasındaki bakımlar büyük önem taşır.

İğneli Epilasyon Nedir
İğneli Epilasyon Nedir

İğneli Epilasyon Hakkında Bilgi

İğneli epilasyon yöntemi uzun yıllardır tercih edilen ve modası hiçbir zaman kolay kolay geçmeyecek olan bir yöntemdir. Teknoloji geliştikçe yeni sistemler çıkmasına rağmen, etkinliği kanıtlanmış olan iğneli epilasyon yöntemi hala bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyon elektrik akımları sayesinde kıl köklerini kalıcı olarak yok etme yöntemidir. İğneli epilasyon işleminde kişiye özel tek kullanımlık steril iğne kullanılır ve bu iğne ile kıl köküne nazikçe giriş yapılır. Cihazdan iletilen elektrik akımı iğne ile kıl köküne ulaşır ve kılın kökü direkt olarak yakılır. Yakılan kıl ise cımbız yardımı ile kökten uzaklaştırılır. Cilt yüzeyinde bulunan bütün kıllara tek tek aynı işlem yapılır.

İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?
İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

Blend İğneli Epilasyon Nedir?

Blend iğneli epilasyon; iğneli epilasyon cihazlarında bulunan moddur. Blend iğneli epilasyon nedir sorusunun en kısa cevabı budur. İğneli epilasyon cihazındaki blend modu genellikle kalın kıllarda kullanılır. Kıl yapısını detaylıca inceleyip kalın bir yapıda olduğu gözlemlenirse blend modu’nda kullanılması alınacak sonucu olumlu yönde etkilemektedir.

İğneli Epilasyonda Kullanılan İğneler

İğneli epilasyonda kullanılan iğnelerin 3 farklı çeşidi vardır. Bunlar : -Altın, -Çelik ve -İzoleli iğnelerdir. Kliniğimizde altın ve çelik iğneler kullanmayı tercih ediyoruz. Çünkü altın ve çelik iğneler hem kıl köklerine rahat girmekte hem de alerjik reaksiyon yaratmamaktadırlar. Kullanılan iğneler ne kadar kaliteli olursa cildin korunması da o denli fazla olur.

Doğru İğneli Epilasyon

Epilasyon yapılan bölgedeki kıl yoğunluğu, kalınlığı, rengi ve yapısına göre enerji seviyesi ayarlanır. Doğru enerji seviyesi ayarlandığında istenen doğru iğneli epilasyon elde edilmiş olur. İşlem öncesi yaptığınız iğneli epilasyon nedir araştırmalarında doğru iğneli epilasyonun ne olduğunu anlayabilmeniz için sadece bu sayfadaki bilgileri öğrenmekle kalmayıp uzmana doğru soruları da yöneltebilmelisiniz. Doğru iğneli epilasyon uygulaması için ayrıca aşağıda unsurların bir arada olması gerekmektedir :

 • İğneli epilasyon uygulamalarında uzman bir estetisyen
 • Hijyenik bir klinik ortamı
 • Uygulama öncesi konsultasyon ve analiz
 • Uygulama sonrası dikkat edilecekler için destek ve danışmanlık
 • Altın veya çelik iğneler
 • Sadece kişiye özel iğne kullanmak.

İğneli Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmeli?

İğneli epilasyonda dikkat edilmesi gereken ilk adım analiz aşamasıdır. Cilt tipi ve kıl yapısı detaylıca analiz edilmelidir. İşlem öncesinde uygulama alanı steril edilmeli, işlem hijyenik koşullarda gerçekleştirilmelidir. Uygulama esnasında dikkatli çalışmak ve danışanın tepkilerini iyi ölçmek gerekmektedir. İşlemin hemen sonrasında yatıştırıcı ve onarıcı bakım ürünleri ve güneş koruma ürünü uygulanmalı. Danışana ise ev devam ürünleri hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Gerekirse takibi sağlanmalıdır.

İğneli Epilasyon Nelere Dikkat Etmeli?
İğneli Epilasyon Nelere Dikkat Etmeli?

İğneli epilasyon nedir soruna vereceğimiz bir başka cevap ise yüz bölgesinden başlayarak bacak bölgesine kadar kadın veya erkek için rahatlıkla uygulanabilen güvenilir bir işlemdir. Bölgedeki kıl yoğunluğuna göre bir kaç seansta kıllar yok edilmekte veya en aza indirilmektedir. Günü geçiştirmek için kullanılan geleneksel veya modern depilasyon yöntemleri ömür boyu kullanılsa bile kılların çıkmasına ve uzamasına etki etmeyecektir. Ancak iğneli epilasyon sağlıklı, sorunsuz, güvenilir ve etkili bir yöntem olduğundan dolayı devamlı tercih edilmektedir.

İğneli Epilasyon Zararları Nedir?

İğneli epilasyon işlemi çok uzun yıllardır güvenli bir şekilde uygulanan, istenmeyen kılları yok etmede memnuniyet açısından büyük fark yaratan bir sistemdir. Bugüne kadar iğneli epilasyon işleminin herhangi bir zararı olduğu kanıtlanmamıştır. İğneli epilasyon işleminden zarar görebilmek için işlemi yapan kişinin yanlış uygulama yapması ve hijyenik şartlara uyulmaması gerekmektedir. İğneli epilasyon işlemi için bu konuda eğitimini tamamlamış tecrübeli kişileri tercih etmelisiniz.

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

İğneli epilasyon açık, koyu, kalın, ince bütün tüylerde kalıcı bir şekilde yok etme esasına dayanan bir yöntemdir. Elektrik akımı ve altın iğne (cilt yapısına göre seçilir) kullanarak kıl köküne giriş yapılır ve kıl kökleri yakılarak tahrip edilir. İğneli epilasyon uygulaması öncesi araştırma yapan tüm danışan ve ziyaretçilerimizin iğneli epilasyon nedir sorularına cevaben bu satırları öncelikle iletmekteyiz.

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?
İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

İğneli epilasyon yöntemi lazer epilasyon yöntemi ile birlikte kombin edilebilen, kalıcı sonuçlar veren bir yöntemdir.

İğneli Epilasyon Ne Zaman Yapılır?

İğneli epilasyonda zaman kavramı çok elzem değildir fakat işlemden en yüksek faydayı alabilmemiz adına kılların ilk çıkmaya başladığıanajen faz’ dediğimiz zamanı seçmemiz işlemin vereceği sonucu etkiler. Anajen fazda kıllar gelişim aşamasında olduğu için bu zamanda işlem yapılması daha etkili olacaktır. Görüntüden rahatsızlık duyup bir an önce kurtulmak isteyen danışanlarımıza kılların herhangi bir fazında işlem yapmaktayız. Sadece kılların cımbız ile tutulabilecek uzunlukta olması bizim için yeterlidir.

İğneli Epilasyon Dakika Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları dönem dönem değişiklik gösterir. İğneli epilasyonda ilk zamanlardan beri tercih edilen fiyatlandırma sistemi dakika bazında fiyatlandırmadır. İşlemin dakika fiyatı ile kaç dakika sürdüğü hesaplanır. İğneli epilasyonda 1 dakika fiyatı güncel olarak 10₺ olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar diğer merkezlerde değişiklik gösterebilir. Biz merkezimizde danışanlarımızın memnuniyeti ve geri dönüşlerini dikkate alarak fiyatlandırmamızı dengelemiş bulunmaktayız. İğneli epilasyonda kullanılan steril iğne fiyatımız ise 50₺ olarak belirlenmiştir.

İğneli Epilasyon Dakika Fiyatları
İğneli Epilasyon Dakika Fiyatları

İğneli Epilasyon Süresi

İğneli epilasyon süresi işlem bölgesinin genişliğine ve o bölgedeki kılların yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Yüz bölgesindeki küçük alanlar ortalama 25-30 dakika sürerken, vücut bölgesindeki alanlar en az 35-40 dakika sürebilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi alabilmek adına ön görüşme yapmakta ve danışanlarımızı yönlendirmekteyiz.

İğneli Epilasyon Nedir Soru & Cevap

 • İğneli epilasyon bir çeşit lazer yöntemi midir?

  İğneli epilasyon bir çeşit lazer yöntemi midir?

  Lazer epilasyon, lazer ışınları kullanılarak kıl köklerini yok etme yöntemidir, iğneli epilasyon ise elektrik akımı kullanılarak kılları yok etmeyi hedefler. Hem cihaz olarak hem de uygulama tekniği açısından birbirinden ayrılan farklı uygulamalardır.

 • İğneli epilasyon zararları var mıdır?

  İğneli epilasyon zararları var mıdır?

  Uzun yıllardır güvenle kullanılan iğneli epilasyonun kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. İğneli epilasyon uygulamasını yapan kişi eğer gerekli eğitimi almamış ve tecrübe sahibi değil ise bu yapılan işlemin yarardan çok zarar vermesine sebep olur.

 • İğneli epilasyon gerçekten kesin çözüm mü?

  İğneli epilasyon gerçekten kesin çözüm mü?

  Kıl köklerine direkt iğne ile girilerek elektrik akımı vasıtasıyla kıl kökleri yakıldığı için iğneli epilasyon kesin çözümdür. İşlem esnasında yanan kıl cımbıza kolay bir şekilde geliyorsa işlem doğru yapılmış demektir, kökü yanan kıl ise tekrar çıkmak için yeterli gücü bulamaz ve zayıflayıp güçsüzleşmeye başlar. Bu da iğneli epilasyonun kesin çözüm olduğunun kanıtıdır.

 • İğneli epilasyon yaptırıp memnun kalanlar var mı?

  İğneli epilasyon yaptırıp memnun kalanlar var mı?

  Bu zamana kadar yaptığımız iğneli epilasyon tedavilerinden sonra danışanlarımızdan olumlu yorumlar aldık. İğneli epilasyon kalıcı ve etkin bir işlem olduğu için bu işlemi tercih eden kişilerden her zaman olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Memnun kalma sebeplerinin başında uygulayıcının eğitimi ve uygulama becerisi gelir. Doğru yapılan iğneli epilasyon işlemi danışanları memnun edecektir.

 • İğneli epilasyon acıtıyor mu?

  İğneli epilasyon işlemi için tamamen acısız demek mümkün değil ne yazık ki. Uygulama esnasında iğne girişleri kesinlikle hissedilmez ancak verilen elektrik akımı çok az bir acıya sebep olabilir. Hissedilen bu acı ise danışanlarımızın tabiri ile sinek ısırığı gibi bir his olarak adlandırılır. Eğer uygulama yaptıracak kişinin acı ve ağrı eşiği düşük ise işlemden önce anestezik kremler ile işlem bölgesi uyuşturulabilir bu sayede işlem daha konforlu bir şekilde gerçekleştirilir.


İğneli epilasyon nedir ile ilgili daha fazla sorunuza yanıt bulabilmeniz ve yüz yüze ücretsiz konsultasyon desteği almanız için bize iletişim adreslerimizden ulaşıp gönül rahatlığıyla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Uygulamalar öncesinde size ihtiyacınız olan tüm bilgiler uzman, deneyimli ve sertifikalı estetisyenlerimiz tarafından verilmektedir.

İnstagram, Facebook ve Linkedin hesaplarımızı inceleyebilirsiniz ve web sitemizde olmayan görsel, bilgi ve videolara ulaşabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için: