Üst bacak ve alt bacak bölgesinde fazla kıllanma sorunu olabilir. Bacaklardaki ince ve kalın kıllar iğneli epilasyon ile başarılı bir şekilde alınabilir. Özellikle lazer epilasyonun görmediği açık renkli sarıya yakın tüylerde iğneli epilasyon başarılı sonuçlar vererek büyük rahatlık sağlar.

Bacak bölgesinde iğneli epilasyon işlemini çoğunlukla lazer epilasyon ile bitmeyen kıllarda, bitirme odaklı çalışarak sonuç alıyoruz. Bacak bölgesindeki özellikle alt bacak bölgesindeki kıllar hormonlara ve genetik yapıya bağlı olarak çoğunlukla sert çıkmaktadır. Üst bacaktaki kıllar ise alt bacağa oranla daha ince yapıda ve açık renkte olabilirler.

Epilasyon yöntemi haricinde kullanılan ağda, jilet, tüy dökücü gibi yöntemler bacak bölgesindeki kılların kalınlaşması sebep olabilir. Geçici yöntemlerle alınan kıllar hem çok kısa sürede tekrar çıkacak hem de çoğalacaktır. Bazı durumlarda tek kıl kökünde 3 veya 4 tane kıl çıkması bile sık görülen bir durumdur, özellikle koyu renkli kıllara sahip kişilerde görülür. Bacak bölgesindeki kılların geçici yöntemlerle alınmasının eksi bir tarafı da bacaklarda batık problemi yaratmasıdır. İğneli epilasyon işlemi yapıldığında batık olan kıllar temizlenir ve kökten alınırlar. Kökten alınan kıl ya tekrar çıkmayacaktır ya da çıktığı takdirde batık oluşturmayacaktır.

Bacak bölgesindeki kılların iğneli epilasyon işleminden önce lazer epilasyon ile alınarak seyreltilmesi de tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir.

Bacak bölgesi kurumaya, pul pul dökülmeye müsait bir yapıdadır. Bu bölgeyi bol bol nemlendirmek ve gerekirse soyucu bakımlar yapmak iğneli epilasyon işlemi öncesinde çok büyük fayda sağlayacaktır.

Bacak iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Bacak bölgesinde bulunan kıllar genellikle sert ve koyu renktedirler. Yapısal olarak rengi ve ince kalın oluşu değişkenlik gösterir. İğneli epilasyonda bacak bölgesindeki kıllar çoğu zaman tek seansta bile azalır ve daha seyrek çıkmaya başlar. Seans sayısı 10-12 seans sürebilmektedir. Yine kıl yapısı ve kişinin hormonal durumu da seans sayılarını etkilemektedir

Bacak iğneli epilasyon fiyatları

Fiyatlarda protokol genellikle aynıdır, dakika bazında hesaplama yapılır. Bacak bölgesi geniş bir alanda olduğu için ve aynı zamanda kıl yoğunluğu fazla olabileceği için bu bölgede fiyatlandırma paket program şeklinde belirlenebilir. Detaylı fiyat bilgisi almak adına ön görüşme yapmak şarttır.