Çene bölgesinde kıllanma, kadınlarda çoğunlukla hormonal problemler sonucu yaşanabilir veya bu bölgedeki kıllar geçici yöntemlerle alınıyorsa çoğalmaya, yayılmaya çok müsaittir. Çene bölgesinde bulunan az sayıdaki kıllar cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle alınırsa hızlı bir şekilde çoğalarak etraftaki yerlerden de yayılarak kıl çıkmasına sebep olur.

İğneli epilasyon çene bölgesindeki siyah, beyaz ve açık renkteki bütün kıllarda etkili sonuç verir. Geçici yöntemlere başvuran danışanlarımız bu durumdan çok rahatsız olduklarını ve sonuca ulaşamamaktan sıkıldıklarını dile getirerek işlem yaptırmaya karar veriyorlar. İlk seanstan itibaren kendileri almak zorunda olmadıklarına fazlasıyla seviniyor ve bizimle memnuniyetlerini paylaşıyorlar. Çünkü geçici yöntemler hem zamanla daha fazla acı verici oluyor hem de daha maliyetli olabiliyor.

Kadınlarda belli bir yaştan sonra veya genetik olarak beyaz kıllar çıkabiliyor. Beyaz kıllar da siyah kıllar kadar oldukça rahatsız edicidir. Bazı kişilerde gözlemlediğimiz kadarıyla beyaz kıllar siyah kıllardan daha kalın ve kökleri daha güçlü olabiliyor fakat iğneli epilasyon ile alındıktan sonra çok hızlı bir şekilde bitiyor.

Bazı durumlarda erkeklerde sakal bölgesinde siyah kılların yanında beyaz kıllar çıkabiliyor ve eğer kurtulmak istediklerini belirtirlerse sadece beyaz renkteki kılları iğneli epilasyon ile almaktayız.

Çene kıllarına iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Kadınlarda çene bölgesinde dudak altı çizgisinde,boyun bölgesine yakın bölgelerde tüylenme oluşabilmektedir. Bu bölgedeki kıllar zamanla siyah renkten çıkıp beyaz renge dönebilmektedir. Beyaz kıllarda da iğneli epilasyon tek ve en etkili yöntemdir. Çene bölgesindeki kılların yok olması ortalama 8-10 seansı bulabilmektedir. Seanslar düzenli şekilde gerçekleştirilirse alınacak sonuç daha etkili olacaktır.

Çene kıllarına iğneli epilasyon fiyatları

Çene bölgesindeki kıl yoğunluğu işlem süresini değiştirir. Eğer bu bölgedeki kıllanma çok yoğun değilse işlem kısa sürer ve fiyatlandırma ona göre hesaplanır. Çene bölgesine iğneli epilasyon yaptırmadan önce ön görüşme yapılarak analiz yapılmalı ve detaylı olarak fiyat konusu görüşülmelidir.