. Göbek İğneli Epilasyon

. Yüze İğneli Epilasyon

. Koltuk Altı İğneli Epilasyon

. Dudak Üstü İğneli Epilasyon

. Bacak İğneli Epilasyon

. Kaş Ortası İğneli Epilasyon

. Kaş Üstü İğneli Epilasyon

. Çene Kıllarına İğneli Epilasyon

. Cilt Bakımı

. Plasma Pen

. Derma Pen

. Microblading

. AntiAging

Kliğinimizde sunduğumuz tüm uygulamalar için bugüne kadar bize gelen soruları ayrıntılara girerek cevaplandırdık. Ayrıca çok detaylı ve kolay anlaşılır bilgilerle zenginleştirip kategorilere ayırarak aşağıya ekledik. Aradığınızı bulamadığınızı düşünüyorsanız lütfen bize ulaşıp taleb ve sorunuzu detaylı belirtin. 48 saat içinde size dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Göbek İğneli Epilasyon

Yukarı Çık

 • Göbek bölgesi iğneli epilasyonda kabuklanma oluyor mu?

  Göbek bölgesinin derisi genellikle kalın bir yapıdadır. Fakat hassasiyet yönünden bakacak olursak cilt yapısı hassas ise göbek bölgesi de aynı şekilde hassas olabilir. İğneli epilasyon işleminden sonra genellikle kabuklanma oluşabiliyor. Yalnız bu kabuklanmalar derin değil yüzeysel bir şekilde olmalıdır, eğer derin bir şekilde kabuklanma oluşuyorsa işlem hatalı yapılmış olabilir. İşlemden sonra gereken bakımlar yapıldığında kabuklanma oranı minimum oranda olur ve iyileşme süreci hızlanır. İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişse ciltteki kabuklar iz bırakmadan dökülecektir. Göbek bölgesi yüz bölgesine göre daha kalın ve genellikle dayanıklı bir yapıda olduğu için hızlı bir şekilde iyileşme yaşanır.

 • Göbek bölgesinde iğneli epilasyon işleminden sonra kızarıklık oluyor mu?

  İğneli epilasyon işleminde kızarıklık yaşanması beklediğimiz bir durumdur. Kızarıklığın derecesi cildin yapısına göre değişiklik gösterebilir. Normalde sadece işlem yapılan alan kızarabiliyorken çok hassas ciltteki kişilerde bu alan daha da genişleyebiliyor. İğneli epilasyondan sonra oluşan kızarıklık kesinlikle kalıcı değildir. İşlem sonrası bakımlar uygulandığında hızlı bir şekilde kızarıklık geçmeye başlar ve tekrarlamaz. Eğer danışan kişi bu kızarıklık görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsa peçete ile üzeri kapatılarak buz kompres yapılabilir.

 • Göbek bölgesine iğneli epilasyon yapıldığı esnada acı duyuluyor mu?

  İğneli epilasyonda acı hissetme olasılığı yüksektir. Kullanılan iğneler kıl kadar ince yapıda oldukları için kıl köküne girilirken herhangi bir acı hissedilmez. İğne girişi uzman tarafından yanlış uygulanırsa acı hissedilebilir. Acı hissinin yaşanabileceği kısım ise elektrik akımı verildiği zaman olabilir. Kıl yapısı ve cilt yapısına uygun akım seviyesi ayarlandığında da acı hissi minimumda olacaktır. Danışan kişi normalden fazla acı hissediyorsa bu o kişinin acı eşiğinin çok düşük olduğunu gösterebilir. Bazı durumlarda kişinin bağışıklığının düşük olması, uykusuzluk, açlık gibi durumlar da işlem esnasında acı hissedilmesine neden olabilir.

 • Göbek bölgesine iğneli epilasyon yapıldıktan sonra rötuş uygulaması yapılıyor mu?

  İğneli epilasyon işleminde rötuş uygulaması yapılmaz. Rötuş uygulamaları lazer epilasyon gibi kılların dökülmeme olasılığına karşı uygulanır. İğneli epilasyonda ise kılların dökülmemesi gibi bir durum oluşmaz. İşlem anında kökten uzamış kıllar tek tek yakılarak alınır ve dökülmeme gibi bir durum oluşmaz. İğneli epilasyon seanslarından sonra rötuştan ziyade seans aralıkları önemlidir. Seansların arasındaki günler doğru hesaplanarak bir sonraki seansa gelinmeli ve düzenli bir şekilde işlemler tamamlanmalıdır. İğneli epilasyon esnasında kökten uzamamış ve cilt yüzeyinde görünmeyen kıllar için bir sonraki seansı beklemek gerekmektedir.

 • Göbek bölgesine iğneli epilasyon yapıldıktan sonra bakım önerileriniz var mı?

  Yüz ve vücut bölgesi farketmeksizin iğneli epilasyon işleminin ardından aynı bakım ürünleri kullanılır. İşlemin hemen ardından uzman kişi gerekli ürünleri uygulayacaktır. Evde devam ürünü olarak ise yine uzmanın tavsiye edeceği ürünler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Yaz dönemlerinde iğneli epilasyon işlemi yapıldığı zaman ve devamındaki hergün güneş koruyucu ürünler uygulanmalıdır. Güneşle yakın temasta bulunulacaksa yüksek koruma faktörlü bir koruyucu ürün kullanılması tavsiye edilir. Özellikle yüz bölgesi daha hassas olduğu için ekstra koruma sağlanmalıdır. Kış döneminde de iğneli epilasyon işleminden sonra güneş koruma kullanılır fakat genellikle kıyafetlerden dolayı kapalı kalacağı için vücut bölgesine güneş koruyucu ürün uygulanması şart değildir. Uzmanın önerdiği bakım ürünlerini uygulamak şarttır.

 • Göbek bölgesi için iğneli epilasyon öncesinde analiz yapıyor musunuz?

  Hangi bölgeye yapılacağı farketmeksizin bütün iğneli epilasyon işlemlerimizden önce mutlaka detaylı analiz yapıyoruz. Kıl yapısı, cilt yapısı, kılların daha önce nasıl alındığı, herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenebilmemiz adına işlemlerimizden önce kesinlikle analiz yapıyoruz. Yaptığımız analiz esnasında hem biz nasıl ilerleyeceğimizi öngörebiliyoruz hem de danışanlarımıza bu konu hakkında detaylı bilgi verip kafalarındaki soru işaretlerinden kurtarıyoruz. İğneli epilasyonun uygun olup olmadığını belirlediğimiz kısım analiz etme kısmı olduğu için işlem esnasında ciddi sürprizlerle karşılaşmadan profesyonel bir şekilde ilerleyebiliyoruz. Eğer gerekli görülürse cildin vereceği tepkiyi ölçmek adına deneme seansı da gerçekleştirmekteyiz.

 • Göbek bölgesine iğneli epilasyon seansı sonrasında kesinlikle tüyler bitiyor mu?

  İğneli epilasyon uzun yıllardır kullanılan en etkili kılları yok etme yöntemidir. Başarısını defalarca kanıtlamıştır. Bizler de her danışanımızın seanslarından sonra bu başarıya şahit olmaktayız. Kılların tamamen kökten yakılarak alınması ve tekrar çıkmasının engellenmesi için uygulanabilecek en etkin yöntem iğneli epilasyondur. Uygulayıcının bilgisi ve tecrübesi, cihazın kalitesi, uygulama tekniğindeki başarı alınacak sonucu %100 etkiler. Detaylı bir şekilde analiz edilip, doğru teknikle uygulama yapıldığında kılların bitmemesi mümkün değildir. Her işlemden sonra var olan kıllarda seyrelme ve kıl sayısında azalma oluşur. Seanslar ilerledikçe de belirgin bir şekilde danışanlarımız da kılların bittiğini gözlemlemekte ve memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Yüze İğneli Epilasyon

Yukarı Çık

 • Yüze iğneli epilasyon sonrası bakım

  Yüz bölgemiz sürekli ön planda olduğu için dış etkenlere sıklıkla maruz kalır. Soğuk hava, sıcak hava, rüzgar, toz, hava kirliliği gibi dış koşullara direkt maruz kalmaktadır. Aynı zamanda vücut bölgemize göre daha hassas bir yapıya da sahiptir. Yüze İğneli epilasyon işlemi sonrasında da bu sebeple daha özenli bakım yapılması gerekmektedir. Yüz bölgesine iğneli epilasyon sonrasında ilk dikkat edilmesi gereken şey cilde 24 saat boyunca su değdirilmemesi gerektiğidir. Epilasyon işleminden hemen sonra işlemi uygulayan uzman gerekli bakım ürünlerini ve güneş koruyucu ürünü uygulamalıdır. Yüze iğneli epilasyon işlemini takip eden diğer günlerde de danışan kişi, uzmanın önerdiği ürünleri düzenli olarak kullanmalı, cildini sürekli bakım ürünleri ile nemli tutmalı ve güneşten korumalıdır.

 • Yüze iğneli epilasyon mu lazer mi?

  Yüz bölgesinde açık, koyu, ince veya kalın yapıda tüyler oluşabilir. Bu durum ya yapısaldır ya hormonal ya da kişilerin yanlış uygulamalar yapması sonucu oluşmaktadır. Bazı durumlarda kullanılan ilaçlar da yüz veya vücut bölgesinde aşırı tüylenmeye sebep olabilirler. Yüz bölgesi genellikle tüylenmenin yoğun olduğu bir bölgedir ve kıl kökleri genellikle sıkıdır. Depilasyon (ağda, cımbız, ip vb) işlemler yapılarak yüz bölgesinde tüyler tetiklenerek kalınlaşabilir. Kalınlaşan bu tüyleri/kılları kalıcı olarak yok etmek adına ya iğneli epilasyon ya da lazer epilasyon işlemleri tavsiye edilmektedir. Kişiye hangisinin daha uygun olacağını ancak uzman kişi belirlemelidir. Çünkü danışanın tüylerini nasıl aldığı, neden o hale geldiği konusunu detaylı araştırıp çözecek kişi işlemi uygulayacak kişidir. Kliniğimizde epilasyon işlemlerinden önce kıl yapısı, cilt yapısı detaylı olarak incelenmektedir. Eğer yüz bölgesinde aşırı oranda kıl yoğunluğu bulunuyorsa ilk önce lazer epilasyon işlemi ile seyreltmeyi ve ardından iğneli epilasyon işlemi ile kökten yok etmeyi planlamaktayız. Lazer epilasyon uygulanamayacak durumlarda ise direkt iğneli epilasyon işlemi ile istenmeyen bütün tüylere işlem yapmakta ve danışanlarımızı memnun etmekteyiz.

 • Yüze iğneli epilasyonun zararları var mı?

  Yüze iğneli epilasyon işleminin bu zamana kadar kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yüze iğneli epilasyon işlemini uygulayan kişinin, eğitimini almamış veya tecrübesiz olması danışanlara zarar verebilmektedir. Danışanın cilt yapısını yeterli bir şekilde analiz edemeyen, cihazın enerji ayarını doğru ayarlayamayan, kıl köküne iğne ile ne kadar derinlikte girmesi gerektiğini bilmeyen ve bunun gibi birçok önemli kurala uyamayan uzmanlar %99 ihtimalle danışana zarar verecektir. İşlem hatası olmadığı müddetçe iğneli epilasyonun herhangi bir zararı yoktur. Sadece kıl köklerini tahrip etmek için kullanılan elektrik akımı uygun dozlarda tutulmalı, işlemde kullanılan iğneler kişiye özel açılmalı ve mutlaka izolasyonlu iğneler olmalı. Aynı zamanda iğneli epilasyon işleminde kullanılan iğnelerin de kendi aralarında belirli bir incelik, kalınlık oranı vardır; kıl yapısına ve kıl köküne uygun olarak iğne seçimi yapılmak zorundadır. Kıl kökünden kalın olan bir iğneli epilasyon iğnesi köke girmeyi zorlaştıracak ve ciltte ciddi hasarlar oluşturacaktır. Bu durum da yine uzman kişiye bağlı bir durum olmaktadır. Doğru teknikle ve doğru yönlendirmeyle uygulanan iğneli epilasyon işlemi tamamen zararsız ve oldukça konforlu bir işlemdir.

 • Yüze iğneli epilasyon fiyatları ne kadar?

  Yüz bölgesinde iğneli epilasyon fiyatları yaklaşık olarak dakikası 10₺’dir. İşlem süresi ne kadarsa, alınacak ücret de ona göre hesaplanmaktadır. İğneli epilasyon konusunda uzman olan estetisyen sayısı lazer epilasyon uzmanına göre daha azdır. Ve iğneli epilasyon işlemi büyük bir dikkat ve tecrübe gerektirdiği için fiyatlandırma konusu diğer işlemlere göre daha farklıdır. İlk seanslarda işlem süresi kıl yoğunluğuna göre uzun sürebilmektedir, seanslar ilerledikçe işlem süresi azalacak ve fiyat olarak daha makul fiyatlara düşecektir. İğneli epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek adına yüzyüze görüşmeler yapmak daha sağlıklı olacaktır.

 • Yüze iğneli epilasyon kaç dakika sürer?

  Yüz bölgesinde tüylenmenin yoğunluğu yüze iğneli epilasyonunun kaç dakika süreceği konusunda fikir vermektedir. Ortalama olarak tüm yüz bölgesinde iğneli epilasyon işlemi yapılacaksa minimum 60 dakika kadar sürebilmektedir. Sadece çene bölgesinde yapılacak iğneli epilasyon işlemi ortalama 30 dakika, favori bölgesi 15 dakika, dudak üstü 30 dakika, kaş üstü veya ortası 10 dakika kadar sürmektedir. Bahsedilen süreler o bölgelerdeki kıl yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Yüz bölgesi hassas bir bölge olduğu için işlem sırasında ödem veya kızarıklık oluşabilir. Eğer cilt normalden fazla reaksiyon gösterirse işlemi 2 farklı güne bölmek gerekebilir. Yüz bölgesindeki tüyler seanslar ilerledikçe sayı olarak azalacağı için işlem süresi de her seansta azalmaya başlayacaktır. İşleme başlamadan önce detaylı bir şekilde görüşmek ve işlem hakkında nasıl ilerleneceği konusunda netleşmek hem danışana hem de uzmana büyük kolaylık sağlayacaktır.

 • Yüze iğneli epilasyon iz bırakır mı ?

  Yüze iğneli epilasyonda iz kalabilmesi için işlemin hatalı uygulanması gerekir veya işlemden sonra yeteri kadar bakım yapılmadıysa bu da ciltte iz bırakma olasılığı yaratabilir. Yüze iğneli epilasyonda daha önce de bahsettiğimiz gibi kullanılan iğne ve diğer materyaller hijyenik koşullara uygun ve kişiye özel olmalıdır. Cihazın elektrik akımı ayarının doğru yapılması gerekmektedir ve bir kıl köküne en fazla 2 defa girilmelidir, inatçı olan kıl kökleri için defalarca iğne girişi kesinlikle yapılmamalıdır. Kıl köküne iğne ile ne kadar derinlikte girileceği uzman kişinin kontrolündedir ve bu konuda dikkatli olmalıdır. İşlemden sonra uzman kişi gereken ürünleri mutlaka uygulamalıdır. İşlemden sonraki günlerde neler kullanılacağı konusunda danışana detaylı bilgi verilmelidir. Eğer danışan kişi bakım konusunda dikkatsiz davranır ve güneşten yeteri kadar koruyamazsa ciltte lekelenme, iz kalma durumu olabilir. İğneli epilasyon işlemi sonrasında ciltte herhangi bir iz kalma konusunda tereddüt yaşayan danışanlarımıza gereken bilgiyi vermekte ve işlemlerimizi başarı ile gerçekleştirdiğimizi kanıtlamaktayız. Başka merkezler hatalı yapılan iğneli epilasyon işleminden sonra cildinde iz oluşan danışanlarımıza da bu konu ile ilgili tedaviler uygulamaktayız.

Koltuk Altı İğneli Epilasyon

Yukarı Çık

 • Koltuk altı iğneli epilasyon kaç seans sürebilir?

  Koltuk altı iğneli epilasyon kaç seans sürebilir?

  Koltuk altında çoğunlukla sert fırça kılı dediğimiz kıllar bulunmaktadır. Bu bölgedeki kıllar hem sert hem de koyu renkte olurlar. Eğer jilet gibi yüzeysel alan yöntemler kullanılırsa kıl kökleri daha da sertleşmeye ve kıllar kalınlaşmaya başlar. Koltuk altındaki kılları tamamen yok etmek için iğneli epilasyon en başarılı yöntemdir. Koltuk altındaki kıllar bahsettiğimiz gibi sert yapıdadır fakat iğneli epilasyon yöntemine oldukça iyi cevap vermektedir. İlk seanstan itibaren bile kıl yapısı yumuşamakta ve kıl sayısı azalmaktadır. Bu durum tabiki kişiden kişiye göre değişmektedir, herkeste aynı sonuç alınmayabilir. Genel olarak koltuk altı bölgesinde uygulanan iğneli epilasyon işleminden verimli bir sonuç alabilmek için 8-10 seans uygulama yapılması önerilmektedir. 8-10 seans yapılan iğneli epilasyon işleminden sonra koltuk altındaki kılların çoğu bitmiş olur ve kalan kıllar da cılız bir şekilde çıkmaya başlar. Seans sayısı yine kişiden kişiye göre değişmektedir. Seansların sayısının uzaması durumunda kişinin hormonal yapısı veya genetik yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca iğneli epilasyon işlemi yapıldığı dönemlerde danışan kişi kesinlikle kökten alma işlemi yapmamalıdır. Eğer seansa gidemediği durumlarda kılları alma ihtiyacı hissederse yüzeysel (jilet, tüy dökücü vs) gibi yöntemler kullanmalıdır. Bu yöntemler bu aşamada kılların yapısını etkilememektedir.

 • Koltuk altı iğneli epilasyon zararları var mıdır?

  Koltuk altı iğneli epilasyon zararları var mıdır?

  Koltuk altına yapılacak iğneli epilasyon işleminin herhangi bir zararı yoktur. Koltuk altından yoğun olarak ter bezleri geçmektedir ve bazı danışanlarımız iğneli epilasyonun bu bezlere zararı olup olmayacağını merak etmektedirler. İğneli epilasyonda kullanılan iğneler hem çok ince hem de çok kısadırlar, sadece kıl köklerine girebilecek uzunluktadırlar. Bu sebeple iğnenin ter bezlerine ulaşma şansı yoktur. Kullanılan elektrik akımının da vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İğneli epilasyon işlemini koltuk altında rahatlıkla uygulamaktayız ve aldığımız geri dönüşler tamamen olumlu olmaktadır. Özellikle koltuk altı gibi dikkat çeken bir bölgeye iğneli epilasyon işlemi uygulamak ve sorunsuzca o bölgedeki kıllardan kurtulmak kişileri fazlasıyla rahat ettirmektedir.

 • Koltuk altı iğneli epilasyon fiyatları ne kadar?

  Koltuk altı iğneli epilasyon fiyatları ne kadar?

  İğneli epilasyon işleminde fiyatlandırma genellikle aynıdır. Dakika hesabı ücretlendirme yapılmaktadır. Koltuk altı iğneli epilasyon işleminde 1 dakika 10 TL’dir. İşlem süresi ne kadar sürerse fiyatlandırma ona göre hesaplanmaktadır. Tek bir koltuk altına yaklaşık 30-45 dakika arası işlem yapılmaktadır. Bu süre kılların yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Her iki koltuk altına uygulanan iğneli epilasyon işlem süresi 1 saati geçebilmektedir. Fiyatlandırma da bu süreler üzerinden yapılmaktadır. Fiyatlar ve işlem konusunda detaylı bilgi almak için ön görüşmeler yapmaktayız ve danışanlarımıza ortalama seans sürelerinden ve fiyatlandırma politikamızdan bahsetmekteyiz.

 • Koltuk altı iğneli epilasyon yaptıranların yorumları neler?

  Koltuk altı iğneli epilasyon yaptıranların yorumları neler?

  Koltuk altı iğneli epilasyon uygulaması için bizi tercih eden danışanlarımızın çoğundan olumlu geri dönüşler almaktayız. Danışanlarımızın çoğu hem kalıcı bir sonuç almak hem de iğneli epilasyon gibi dikkat isteyen bir işlemi profesyonel birinin yapmasını istiyorlar. Özellikle koltuk altı gibi dikkat çeken bir bölgeye iğneli epilasyon uygulaması yaptırırken daha detaylı araştırma yapmaktalar. İğneli epilasyon işlemi yaptığımız danışanlarımız ilk seanstan itibaren memnuniyetlerini dile getiriyor ve kendi başlarına uğraşma derdinden kurtulduklarına seviniyorlar. Çünkü evde yapılan kılları alma yöntemleri tamamen geçici oluyor ve daha fazla acılı olabiliyor, bunların yanı sıra kısa sürede kıllar tekrar çıkmaya ve rahatsızlık vermeye başlıyor. Koltuk altındaki kıllar çoğunlukla sert bir yapıda olduğu için ve çok hızlı uzamaya başladığı için koltuk altında batma yaratabiliyor ve ayrıca yoğun kıllanmanın olduğu bölgelerde bakteri oluşabileceği için koltuk altında istenmeyen kokular da oluşabiliyor. İğneli epilasyon işleminde her seansta kılların azalmaya ve incelmeye başlaması, uzama süresinin zamanla artması danışanlarımızın daha konforlu bir şekilde yaşamasına yardımcı oluyor. Koltuk altına iğneli epilasyon yaptıranların yorumlarından birisi de sık sık kılları alma derdinden ve ‘acaba kıllarım uzadı mı?’ diye düşünmekten kurtulmuş oldukları ve bunun için minnettar oldukları oluyor.

 • Koltuk altı iğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?

  Koltuk altı iğneli epilasyon sonrası iz kalır mı?

  Koltuk altındaki deri kalın ve çoğu zaman dayanıklı bir bölgedir. Fakat iğneli epilasyon işlemi daha önce de bahsettiğimiz gibi yanlış bir şekilde uygulanırsa ne yazıkki bu bölgede de iz kalma sorunu yaşanacaktır. İğneli epilasyon işleminden sonra 24 saat işlem bölgesinde su değdirilmemeli ve bakım ürünleri düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Koltuk altı bölgesi de genel olarak çabucak nemlenebilen, terleyen bir bölge olduğu için sürekli olarak kuru tutulmasında yarar vardır. Gerek görülürse koltuk altına pudra uygulaması yapılmalıdır. Çünkü kıl kökleri iğneli epilasyon işleminden sonra boş kalmaktadır ve bakteriyel bir durum oluşmaması için işlem bölgesinin sadece bakım ürünleri ile nemli tutulması gerekmektedir. Cildin terle temas etmesi bakteriyel bir durum yaşanmasına sebep olabilir. Ciltte oluşan bakteri ise cildi tahrip ederek iz bırakma olasılığı yaratabilir. Ayrıca koltuk altına kullandığımız ter önleyici deodorant veya koltuk altı mumu gibi ürünlere de işlem dönemleri boyunca ara vermek gerekmektedir. Bu tarz ürünler kimyasal içerikli olabilmeleri sebebiyle yine cilde zarar verme ihtimalleri vardır. İğneli epilasyon işlemi döneminde bu ürünlere ara vermek daha sağlıklı olmaktadır. Ter önleyici ürünleri iğneli epilasyon uygulanan dönemde nasıl kullanmak gerektiği hakkında uzmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Koltuk altı iğneli epilasyon işe yarıyor mu?

  Koltuk altı iğneli epilasyon işe yarıyor mu?

  Koltuk altı vücudumuzdaki yoğun kılların bulunduğu bir bölge. Ve bu bölgede kıllanma oranı oldukça fazla. Geçici yöntemlerle bu kıllar alındığı zaman kılların alanı genişlemekte ve kıl kökleri daha fazla kalınlaşmaktadırlar. Hatta kalınlaşan kıl kökünden bazen 2-3 adet kıl çıkabilmektedir. Bu durum yapısal da olabilir, uygulanan geçici yöntemlerin tetiklemesi sonucu da olabilir. Bu bölgede yoğun kıllanma oldukça sık görülen normal bir durumdur. İğneli epilasyon ile bu kılların tamamen yok edilmesi oldukça kolaydır. Bu bölgedeki kılların yoğun, kalın, ince, açık renkte veya koyu renkte olması işlemi etkilememektedir. İğneli epilasyon vücudun ve yüzün bir çok bölümüne, her türdeki kıla uygulanabilir. Koltuk altı bölgesi de bu bölgelerden biridir. Koltuk altına uygulanan her iğneli epilasyon işleminden sonra gözle görülür memnun edici sonuçlar almaktayız. Ayrıca iğneli epilasyonda kıllar aynı anda hem yakılıp hem de kökten çekildikleri için cilt yüzeyinde kıl kalmamaktadır. Bu yöntemin tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de budur. Özellikle kısa kollu kıyafetlerin giyildiği dönemlerde iğneli epilasyon işlemi yaptırıp günlük hayata kolaylıkla dönmek ve rahatça kollarınızı kaldırarak gezmek mümkündür.