acısız, hızlı, etkili

Yüze iğneli epilasyon

Yüze İğneli Epilasyon
İşlem Süreleri: 10-60 Dakika

Yüz bölgesindeki tüylenme rahatsız edecek görüntü oluşturuyorsa kalıcı yöntemlerle almak en sağlıklı yoldur. Kalıcı yöntemlerden birisi ise yüze iğneli epilasyondur. Yüz bölgesi iğneli epilasyon uygulaması yapılmaya müsait bir bölgedir. Cilt yapısı hassas olmasına rağmen uzman kişiler tarafından işlem yapıldığı takdirde olumsuz bir durum oluşmayacaktır. Kadınlarda hormonal problemler yaşandığında yüz bölgesinde normalden fazla kıllanma oluşabilir. Yüz bölgemiz en dikkat çekici bölgemiz olduğu için oluşan her sorun direkt göze çarpmaktadır. Bu durum da kişileri rahatsız etmektedir. Rahatsızlık veren bir durum olduğu için bu fazla tüylerden bir an önce kurtulma ihtiyacı doğar.

Kadınlar özellikle yüzlerindeki istenmeyen tüylerden bir an önce kurtulmak adına geçici yöntemlere başvururlar. Ağda, cımbız, ip, jilet gibi depilasyon yöntemleri ile kurtulmaya çalışırlar. Fakat bu yöntemler hem tüyleri bitirmeyecek hem de çoğalarak yayılmalarına sebep olacaktır. Aynı zamanda bu tarz geçici yöntemler cilt dokusuna da zarar vermekte ve cilt problemlerine sebep olmaktadır.

Yüze İğneli Epilasyon
Yüze İğneli Epilasyon

Yüz Bölgesinde En Çok Kıllanmanın Görüldüğü Bölgeler Nerelerdir?

Genellikle kadınlarda; dudak üstü, çene, favori, yanaklar, alın, kaş ortası ve kaş üstü bölgelerinde, erkeklerde ise; elmacık, kaş ortası, kaş üstü gibi bölgelerde fazla kıllanma görülebilir.

Kadınlarda ve erkeklerde yüz için sağlıklı ve pratik bir şekilde uygulanabilecek en etkili epilasyon yöntemi iğneli epilasyondur.

Erkeklerde aynı zamanda boyun ve ense bölgesindeki kıllara da iğneli epilasyon işlemi yapılmaktadır.

Seans sayısı genellikle kıl yapısına ve hormonlara bağlı olarak değişmektedir. Fakat ortalama 8-10 seanslık bir sürede kılların çoğu bitmekte, geriye kalanlar ise incelip cılızlaşmaktadır.

Yüze İğneli Epilasyon Yaptıranlar

mutlu danışanlar

kaç dakika?

Yüze iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Yüz bölgesindeki tüylerin yoğunluğuna ve köklerin güçlü olup olmama durumuna göre seans sayıları değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 8-10 seans gibi bir süreçte kıl kökleri zayıflayacak ve daha ince daha seyrek çıkmaya başlayacaktır. Seans sayıları yine hormonal duruma göre de değişmektedir.

Yüze İğneli Epilasyon Fiyatları

Minimum Dakika : 60 Dakika

Yüze iğneli epilasyonda fiyatlar işlem süresine göre hesaplanmaktadır. İşlem kaç dakika sürüyorsa, belirlenen tutar ile hesaplama yapılır.İşlem süresi ve dakika ücreti hesaplanması için işlem yapılacak bölgenin belirlenmesi gerekmektedir. Tüylenmenin az olduğu bölgelerde işlem kısa sürmekte, yoğun olduğu bölgelerde ise işlem biraz daha uzun sürmektedir. Kliğinimizde yüze iğneli epilasyon işlemini dakikası 10₺ olacak şekilde uyguluyoruz.

YÜZE İĞNELİ EPİLASYON SORU & CEVAP

Yüze iğneli epilasyon ile ilgili bize en çok danışılan sorulardan 6 tanesini
aşağıda inceleyebilirsiniz. Daha detaylı cevaplar için SSS sayfamıza bakabilirsiniz.

Yüz bölgesine iğneli epilasyon sonrasında ilk dikkat edilmesi gereken şey cilde 24 saat boyunca su değdirilmemesi gerektiğidir. Epilasyon işleminden hemen sonra işlemi uygulayan uzman gerekli bakım ürünlerini ve güneş koruyucu ürünü uygulamalıdır.

Kliniğimizde epilasyon işlemlerinden önce kıl yapısı, cilt yapısı detaylı olarak incelenmektedir. Eğer yüz bölgesinde aşırı oranda kıl yoğunluğu bulunuyorsa ilk önce lazer epilasyon işlemi ile seyreltmeyi ve ardından iğneli epilasyon işlemi ile kökten yok etmeyi planlamaktayız.

İşlem hatası olmadığı müddetçe iğneli epilasyonun herhangi bir zararı yoktur. Sadece kıl köklerini tahrip etmek için kullanılan elektrik akımı uygun dozlarda tutulmalı, işlemde kullanılan iğneler kişiye özel açılmalı ve mutlaka izolasyonlu iğneler olmalı.

Yüz bölgesinde iğneli epilasyon fiyatları yaklaşık olarak dakikası 10₺’dir. İlk seanslarda işlem süresi kıl yoğunluğuna göre uzun sürebilmektedir, seanslar ilerledikçe işlem süresi azalacak ve fiyat olarak daha makul fiyatlara düşecektir.

Ortalama olarak tüm yüz bölgesinde iğneli epilasyon işlemi yapılacaksa minimum 60 dakika kadar sürebilmektedir. Sadece çene bölgesinde yapılacak iğneli epilasyon işlemi ortalama 30 dakika, favori bölgesi 15 dakika, dudak üstü 30 dakika, kaş üstü veya ortası 10 dakika kadar sürmektedir. Bahsedilen süreler o bölgelerdeki kıl yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Yüze iğneli epilasyonda iz kalabilmesi için işlemin hatalı uygulanması gerekir veya işlemden sonra yeteri kadar bakım yapılmadıysa bu da ciltte iz bırakma olasılığı yaratabilir. Yüze iğneli epilasyonda daha önce de bahsettiğimiz gibi kullanılan iğne ve diğer materyaller hijyenik koşullara uygun ve kişiye özel olmalıdır. Eğer danışan kişi bakım konusunda dikkatsiz davranır ve güneşten yeteri kadar koruyamazsa ciltte lekelenme, iz kalma durumu olabilir.

Yüze İğneli Epilasyonu Nasıl Yapıyoruz?

Uzman estestisyenimiz Gökçe Temuçin başta olmak üzere yüze iğneli epilasyon uygulamalarını, diğer iğneli epilasyonları ve tüm estetik & güzellik uygulamalarını yapan estetisyenlerimiz sertifikalı, deneyimli ve sayısız uygulama yapmış uzman estetisyenlerdir.

Yüz bölgesi için yaptığımız iğneli epilasyon işleminden önce gerekli analizleri yapıp işlemlere öyle geçiyoruz. Nişantaşı‘ndaki rahat ve ferah kliğinimizde seanslar ne kadar kısa veya uzun olursa olsun her durumda işlemler tam bir titizlikle uzman estetisyenlerimizce uygulanıyor.
Gökçe Temuçin - İğneli Epilasyon Uzmanı
Gökçe Temuçin – İğneli Epilasyon Uzmanı

Tamamen Size Özel ve Hijyenik

Yüze iğneli epilasyon işlemi öncesinde danışanımızın cilt tipi ve kıl yoğunluğu tarafımızdan hassasiyetle incelenmektedir. Bu sayede iğneli epilasyonda kullanılacak iğne tipinin kalınlığını daha doğru şekilde belirleyebilmekteyiz. Bu tespitin doğru olması işlem sonrasında yüzde iz kalmamasında oldukça önemlidir. İğnelerin sadece size özel ve kliğinimizin hijyenik olmasından ötürü yüze iğneli epilasyon uygulamaları tarafımızdan tamamen sağlıklı şekilde yürütülmektedir.

tüm sorularınız için

İşlemler öncesi tüm sorularınız için bu sayfadaki Whatsapp butonuna tıklayarak bize ulaşabilir ve çekinmeden danışabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp hattımıza yazmadan önce SSS sayfamızdaki çok detaylı soru cevapları inceleyerek derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi Danışın

İşlem öncesi sorularınız için bizden destek veya online analiz talep edebilirsiniz.