Koltuk altı bölgesi sert, fırça kılları dediğimiz kılların olduğu bölgemizdir. Terlemenin yoğun olduğu bölgemiz olduğu için bu bölgede kıllanma var ise terleme ile beraber bakteriler oluşabilir ve koku sorunu yaşanabilir. Bu sebeple bu bölgenin kıllarının alınması ve temiz tutulması son derece önemlidir. Ter bezlerimiz de bu bölgemizde olduğu için yapılan işlem konusunda titiz davranmak gerekir.

İğneli epilasyon koltuk altı bölgesinde çok etkili sonuçlar vermektedir ve kısa sürede kıllarda büyük miktarda azalma gözlemlemekteyiz.

Koltuk altı bölgesindeki kıllanma hem kadınlarda hem de erkeklerde aynı yoğunlukta görülebilir. Koltuk altı kılları çoğalmaya ve yayılmaya müsait kıllardır. Bu bölgenin ağda, jilet gibi yöntemlerle alınması kıllanmayı daha da tetikleyecektir. Koltuk altındaki kıllar sert ve yoğun oldukları için çok hızlı uzamaktadırlar. Özellikle yaz dönemlerinde sık sık almak durumunda kalmak kişileri rahatsız eder. İğneli epilasyon ile kılların kalıcı bir şekilde alınması kişileri büyük bir uğraştan kurtarmış olur.

Kadınların yanı sıra erkekler de koltuk altlarındaki kıllardan rahatsız olmaktadırlar. Yine aynı şekilde erkeklerde de iğneli epilasyon işlemi koltuk altı bölgesine sıklıkla uygulanmaktadır.

İğneli epilasyon işleminden sonra koltuk altına gereken bakım ürünleri mutlaka uygulanmalıdır. Danışanlarımızın sürekli sorduğu sorulardan birisi de işlemden sonra koltuk altlarına deodorant, koltuk altı mumları gibi ürünleri kullanıp kullanamayacakları. Bu sorunun cevabı ise ; işlemden sonra 1 gün boyunca su dahil kesinlikle deodorant tarzı ürünler kullanılmamasıdır. Sadece işlem bölgesine tedavi edici bakım ürünleri (uzmanınız bilgi verecektir) kullanılmasıdır. İşlemden 2 gün sonra işlem bölgesine deodorant tarzı ürünler kullanılabilir fakat öncesinde bakım kremi sürülerek cilt korunmalıdır. Ve akşam yatmadan önce o bölge temizlenmeli ve tekrar bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Koltuk altı iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Koltuk altındaki kıllar yoğun ve sert kıllardır aynı zamanda boyları uzayabilen kıllardandır. Koltuk altı bölgesine yapılan iğneli epilasyon çok başarılı sonuçlar verir. Genel olarak 10-12 seanslık bir süreyi bulabilir. Bazı durumlarda koltuk altındaki kıllar daha kısa sürede hızlı etki gösterebilmektedir.

Koltuk altı iğneli epilasyon fiyatları

Koltuk altlarına yapılan iğneli epilasyon işlemi her iki koltuk altı dahil,kıl yoğunluğuna bağlı olarak 1.5-2 saate yakın sürmektedir. İlk seanslarda kıl yoğunluğu sebebiyle işlem uzun sürmektedir. Seanslar ilerledikçe kıl sayısı azalacağı için işlem hem daha kısa sürecek hem de fiyat açısından kolaylık oluşacaktır.