İğneli Epilasyondan Sonra Ne Sürülmeli

İğneli epilasyon uygulaması yaptırdınız veya yaptırmayı düşünüyorsunuz. Fakat uygulması sonrası için de araştırma yapıyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki iğneli epilasyon yaptırdığınız bölge için cilt bakımı yaparsanız kabuklanma oluşursa çabuk iyileştirebilecek, hassasiyetin önüne geçebilecek ve kızarıklığı çabucak giderebileceksiniz. Bu yüzden iğneli epilasyondan sonra ne sürülmeli soruları için detaylı bir yazı hazırladık. Varsa ek sorularınızı yazı altından sorarsanız hemen cevap vermeye çalışacağız.

İğneli epilasyondan sonra cildin hızlıca iyileşebilmesi için yoğun nemlendirici özellikli ve onarıcı içeriğe sahip ürünler sürülmelidir.

Kişilerin cilt yapısı, iğneli epilasyon işleminden sonra oluşan hassasiyet derecesine göre sürülecek kremin veya merhemin hangisi olacağına uzman kişi karar vermektedir. Kullanılan üründen sonra ise özellikle yüz bölgesine güneş koruma faktörü sürülmeli ve cilt güneş ışınlarına karşı korunmalıdır.

İğneli Epilasyondan Sonra Yüze Ne Sürülmeli

İğneli epilasyondan sonra yüze ne sürülmeli sorusu merak edilen sorulardan birisidir. Çünkü iğneli epilasyon işleminin az da olsa ciltte hassasiyet oluşturabileceği bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Bu sebeple bu hassasiyetin önüne hızlıca geçebilmenin nasıl mümkün olacağı da merak edilmektedir.

Yüze iğneli epilasyondan sonra yüze ince yapıda, genellikle su bazlı ürünler uygulanabilir.

İğneli Epilasyondan Sonra Yüze Ne Sürülmeli
İğneli Epilasyondan Sonra Yüze Ne Sürülmeli

Hangi ürünün bu yapıda olduğunu ancak uzman kişi danışanlarına önerebilir. Ayrıca iğneli epilasyondan sonra yüze sürülecek ürün konusunda doğru kararı verebilmek için danışanın cilt tipini de iyi bir şekilde analiz etmek gerekmektedir.

İğneli Epilasyondan Sonra Bakım İçin Ne Sürülmeli

İğneli epilasyondan sonra bakım için cildi nemli tutacak, hassasiyeti giderecek ve olası kabuklanmaları iyileştirebilecek özellikte bir ürün sürülmelidir. İğneli epilasyon işleminden hemen sonra uzman kişi uygun olan ürünü işlem bölgesine uygulamalıdır. Ev devam ürünü olarak da danışana bilgi verilmeli ve yönlendirme yapılmalıdır. Özellikle iğneli epilasyon işlemini takip eden ilk 3 gün çok önemlidir. Bu süreçte cildin çok iyi bir şekilde nemlendirilmesi ve korunması gerekmektedir.

İğneli Epilasyondan Sonra Bakım İçin Ne Sürülmeli
İğneli Epilasyondan Sonra Bakım İçin Ne Sürülmeli

İğneli Epilasyondan Sonra Bacaklara Ne Sürülmeli

Bacak bölgesindeki cilt yapısı genellikle yüz bölgesine oranla daha kalın ve sert yapıdadır.

İğneli epilasyondan sonra bacaklara yoğun kıvamlı losyonlar, merhemler sürülebilir.

İğneli Epilasyondan Sonra Bacaklara Ne Sürülmeli
İğneli Epilasyondan Sonra Bacaklara Ne Sürülmeli

Yoğun içeriğe sahip ürünlerin hangileri olduğunu uzman kişi danışanına işlem sırasında söylemelidir. Bacak bölgesinde iğneli epilasyondan sonra minimal seviyede kabuklanma oluşabilir. Yoğun kıvamlı ürünler sayesinde bu bölgedeki kabuklanmalar daha hızlı iyileşebilmektedir. Eğer ihtiyaç duyulursa iğneli epilasyon işleminden yaklaşık 10 gün sonra bacaklara kese yapılabilir ve kesenin ardından cilt tekrar nemlendirilmelidir.

İğneli Epilasyondan Sonra Cilt Bakımı

İğneli epilasyondan sonra profesyonel anlamda cilt bakımı uygulamasına yaklaşık 15 gün kadar ara verilmelidir. Bu 15 günün ardından cilt bakımı yaptırmak cilt için çok faydalı olacaktır. Eğer profesyonel anlamda cilt bakım yaptırılamıyorsa ev tipi cilt bakımları yapılabilir. Cilt tipine uygun temizleyicilerle cilt temizleyebilir, nem ve onarıcı içerikli maske ve serumlar uygulayabilir ardından yine cilt tipine uygun nemlendirici krem ile cilt bakım işlemi sonlandırılır. Yaz ve kış dönemlerinde mutlaka en üste güneş koruma faktörü uygulanır.

İğneli Epilasyon Sonra Cilt Bakımı
İğneli Epilasyon Sonra Cilt Bakımı

İğneli Epilasyondan Sonra Güneş Kremi Sürülür Mü?

İğneli epilasyon işleminin hemen ardından cildin gösterdiği hassasiyete göre ürün sürülür, ardından mutlaka güneş koruyucu sürülür. İşlem esnasında sürülecek her ürün uzman kişinin kontrolünde olmalıdır. Kış dönemlerinde de güneş koruyucu sürülmelidir. Yaz aylarında ise kış aylarından farklı olarak daha yüksek faktörde bir güneş koruma ürünü uygulanmasında fayda vardır. İşlemin devamındaki günlerde güneş koruyucu sürme sorumluluğu ise tamamen danışana kalmaktadır. Ciltte güneş lekeleri veya başka herhangi bir lekelenme oluşmaması adına güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır.

İğneli Epilasyondan Sonra Güneş Kremi Sürülür mü?
İğneli Epilasyondan Sonra Güneş Kremi Sürülür mü?

İğneli Epilasyondan Sonra Pudra

İğneli epilasyondan sonra ciltte kızarıklık oluşabilir, bu durumda kızarık görüntüyü kapatabilmek adına bir çok kişi pudra gibi ürünleri tercih etmek istemektedirler. İğneli epilasyondan sonra kızarıklık ve hassasiyeti giderici ürünler ile cildi yatıştırmak mümkündür. Yine de aşırı tepki verebilen ciltler olduğunu da düşünürsek, pudra gibi ürünlerle kapatmak istemelerini doğal karşılamaktayız.

İğneli Epilasyondan Sonra Pudra
İğneli Epilasyondan Sonra Pudra

İğneli epilasyon işleminin yapıldığı gün bilindiği üzere cilde su değdirilmemesi gerekmektedir.

Fakat pudra gibi makyaj malzemesi kullanıldığında gün sonunda ciltten temizlemek gerekmektedir, bunu da ancak temizleyici ve ardından su kullanımı ile yapmak gerekir. Bu gibi özel durumlarda ise istisnai olarak mecburen cilt bu şekilde temizlenmek zorundadır. Temizleme işleminin ardından ise vakit kaybetmeden evde kullanılması önerilen iğneli epilasyon sonrası ürünü kullanılmalıdır.

İğneli Epilasyondan Sonra Kantaron Yağı Sürülür Mü?

Kantaron yağı aromaterapide sıkça kullanılan, tedavi edici ve iyileştirici özelliğe sahip bir doğal yağdır. Cilt bakımında aromaterapinin önemi çok büyüktür. Fakat iğneli epilasyon işlemi medikal bir işlem olması sebebiyle işlemden sonraki aşamada da medikal bakımlar yapılması daha sağlıklı olacaktır. Kantaron yağının, özellikle sarı kantaron yağının yanıklarda hatta açık yaralarda bile kullanılabileceği bilinmektedir.

Yine de iğneli epilasyon gibi ekstra hijyen gerektiren işlemlerin ardından steril ürünlerin kullanılması daha faydalı olmaktadır.

Aromaterapinin mucizevi etkilerini klasik bakımlarda kullanmak daha iyi bir tercih olacaktır.

İğneli Epilasyondan Sonra Su İle Temas

İğneli Epilasyondan Sonra Su İle Temas
İğneli Epilasyondan Sonra Su İle Temas

İğneli epilasyondan sonra ne sürülmeli sorusu yanında ne sürülmemeli veya neye dikkat etmeli diye de sormanızı tavsiye etmekteyiz. Bu doğrultuda:

İğneli epilasyondan sonra işlem bölgesine 1 gün boyunca su değdirmemek gerekmektedir.

Kıl köküne iğne ile girilip yanan kıl cımbız yardımı ile çekilmektedir. Kökünden çıkarılan bu kılın kökü artık boş kalmaktadır. Bu sebeple su değdirmemek, ciltte oluşabilecek bakteriyel durumların önüne geçmek için önemlidir. Çok mecbur kalınan durumlarda su kullanıldıktan sonra uzman kişinin önerdiği ev bakım ürünü temiz ellerle işlem bölgesine tatbik edilmelidir. İğneli epilasyondan sonraki ilk 4 saat bu konuda fazlasıyla önemlidir. Gereken bütün bilgileri uzman kişinin danışanlarıyla paylaşması ve uyarması gerekmektedir.

İğneli epilasyondan sonra ne sürülmeli diye merak eden danışanlarımız ve ziyaretçilerimiz için kapsamlı bir rehber hazırlamış olduk. Dikkat edeceğiniz ve uygulayabileceğiniz öneri ve uyarılarımızı daha detaylı sormak için aşağıdaki ücretsiz Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.

Fiyatlarda Bir Güzellik Yaptık

%50 İndirim

IGNL50

Whatsapp üzerinden ulaşan danışanlarımız ilk iğneli epilasyon uygulamalarını %50 indirimli yaptırabilirler. Bilgi için:

Benzer Yazılar

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir