Plazma Pen, en gelişmiş, invaziv olmayan cilt sıkılaştırma ve gençleştirme cihazıdır. Plazma Pen, pahalı ve cerrahiye gerek kalmadan görünümü iyileştirmek için bir dizi prosedürde kullanılabilir.

Bu plazma cihazı, tüm dünyada binlerce tedavide kullanılmıştır. Bu sistem daha parlak, daha konturlu ve daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Plazma Pen’in Faydaları

Plazma Pen “fibroblastik” çok yönlüdür ve kırışıklıkları düzeltmede çok etkilidir. Göz kapaklarını sıkılaştırır ve cildin herhangi bir bölgesini sıkılaştırıp gençleştirebilir.

Plazma Pen şunları yapabilir:

-Cilt tonunu, gevşekliğini ve dokusunu iyileştirir ve aydınlatır
-Gevşek cildi sıkılaştırır
-Çizgileri ve kırışıklıkları önemli ölçüde azaltır

Yaşlandıkça, dermal tabaka incelir ve daha az kolajen üretilir, bu da cildimizin kırışmasına ve sarkmasına neden olur. Plazma Pen fibroblast tekniği, bu yaşlanma belirtilerini önemli ölçüde onarmak, tersine çevirmek ve hafifletmek için tasarlanmıştır.

Plazma Pen, elektrik enerjisini darbe ile proba iletilen elektrostatik enerjiye dönüştürerek çalışır. Deriden yaklaşık 1 mm uzaklıkta oksijen ve nitrojen, epidermise boşaltılan bir plazma kanalı oluşturmak için çalışır. Deri dokusunda ani bir kasılma ve ayrıca dermiste termal bozulma yaratır. Bu, önümüzdeki birkaç ay için kolajen üretimini uyarır ve ayrıca dermisteki önemli proteinleri aktive eder ve serbest bırakır.

Epidermise neden olan son derece hassas ve kontrollü travma, cildin yüzeysel olarak birkaç gün içinde dökülen küçük karbon kabukları halinde kurumasına neden olur. Kabuklar düştükten sonra, yüzeyde güzel ve gençleşmiş bir cilde sahip olunur.

İşlem öncesinde işlem bölgesi mutlaka anestezik krem ile uyuşturulur. İşlemin ardından ise gerekli bakımlar yapılıp cilt yatıştırılır. Danışanlarımızın evde kullanmaları gereken ürünlerin bilgisi paylaşılır. Günlük bakımları aksatmadan yapılmalıdır. Cilt tipine göre değişmekle beraber kabuklanma ortalama 5-7 gün içerisinde kaybolur. Bu işlemi özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde uygulamak gerekmektedir.

Kliniğimizde Plasma Pen işlemini başarılı sonuçlar alarak uygulamaya ve danışanlarımı memnun etmeye devam ediyoruz.