İstanbul’da ikamet eden ve Nişantaşı iğneli epilasyon merkezleri ile ilgili araştırma yapan ziyaretçilerimiz için bu yazımızda iğneli epilasyon merkezlerinden ve Nişantaşı semtinde yaptığımız iğneli epilasyon işlemlerinin detaylarından bahsedeceğiz. Dilediğiniz her konuda aklınıza takılan soruları sayfa altındaki yorum kutusundan ve iletişim hatlarımızdan bize yöneltebilirsiniz.

Güzellik & bakım alanında en eski epilasyon yöntemlerinden biri olan iğneli epilasyon diğer yöntemlere göre biraz daha uzun süren ama daha fazla etkili yöntemdir. Bir çoğumuzun bildiği gibi bu yöntemde tüylerin köküne elektrik akımı vererek tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlanır.

Nişantaşı’nda İğneli Epilasyon Merkezleri Farkı

Nişantaşı; özellikle estetik, güzellik ve sağlık merkezlerinin sık olarak bulunduğu semtlerin başında geliyor. Bu bölgedeki merkezlerin bir çoğu bilindiği üzere İstanbul’un diğer bölgelerine göre daha üst seviyede öneme ve daha özel konseptlere sahiptir. Buna paralel olarak Nişantaşı bölgesindeki iğneli epilasyon hizmetlerinin tamamen hijyenik koşullarda ve deneyimli uzmanlar tarafından sunulması beklenilmektedir.

Biz İğneli Epilasyonda Neler Yapıyoruz?

Biz İstanbul’da 2005 yılından bu yana iğneli epilasyon ve lazer epilasyon başta olmak üzere cilt bakımı, derma pen, plasma pen, kalıcı makyaj ve anti-aging gibi estetik & güzellik alanındaki her işlemi başarıyla uyguluyoruz. Uzun zamandan bu yana ise Nişantaşı’ndaki kliniğimizde ve anlaşmalı kliniklerde iğneli epilasyon uygulamalarına ağırlık veriyoruz. Danışanlarımızın; yüz, dudak, göbek, koltuk altı, bikini bölgesi, bacaklar ve diğer bölgelerindeki tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaları için haftanın 7 günü faaliyet gösteriyoruz. Nişantaşı iğneli epilasyon merkezlerinin hemen hemen hepsinde benzer şekilde hijyenik koşullar ön planda tutularak danışanların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre iğneli epilasyon işlemleri yapılmaktadır.

İğneli epilasyon uygulamalarını yaparken kullandığımız cihazlar, tüy köklerine elektrik akımı uygulanması sayesinde tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Bu yöntem lazer epilasyona göre daha uzun sürmektedir ancak çok daha etkilidir ve tüm cilt tipleri için uygundur. Ve danışanlarımızın neredeyse her birinin yorumladığı gibi acı hissiyatı pek yoktur.

Burada sizlerin sağlığı ve doğru karar vermesi için kısa bir parantez açmak isteriz. Nişantaşı iğneli epilasyon merkezleri hakkında bilgi ve araştırmalarınızı yukarıda ve aşağıda açıkladığımız gibi yüksek kalite ve daha çok bilinirlik sebebiyle yapmaktasınız. Çoğu danışanımızdan da benzer nedenleri duymaktayız ve doğru karar olduğunu söylemeliyiz. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız kliniklerin ve bizim şu anda yaptığımız iğneli epilasyon uygulamalarının Nişantaşı’nda olması bunu doğrular niteliktedir. Bununla birlikte diğer semt ve bölgelerdeki iğneli epilasyon merkezlerinin kalitesiz veya hijyenik olmadığını düşünmek doğru olmayacaktır.

Eğer Nişantaşı ve Şişli bölgesine uzaksanız ve kaliteli bir iğneli epilasyon merkezi arıyorsanız diğer yazılarımızı inceleyip size uygun bir merkezi bulmanız da doğru karar olacaktır. Ancak Şişli ve Nişantaşı’na İstanbul’un her yerinden rahatlıkla ulaşım mümkün olduğundan ve diğer merkezlere göre bizim daha uygun fiyatlara işlem yapmamızdan ötürü tüm İstanbullulara haftanın 7 günü destek sağlamaktan mutluluk duymaktayız.

İğneli Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Nişantaşı’ndaki bir çok iğneli epilasyon merkezi gibi, bizi seçen danışanlarımızın sağlığı ve memnuniyeti için işlem öncesi ve sonrası destekler sunmaktayız. Bu hizmetler arasında; kişiye özel danışmanlık, işlem sonrası özel bakım, işlem öncesi cilt analizi, özel fiyat teklifleri ve paketler yer alır. Ayrıca uzmanımız, epilasyondan önce ve sonra cilt bakımı hakkında öneriler sunarak, işlem sonrasını konforlu bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Sağlığınız İçin Gerekli Önlemler

Kliğinimizde işlemlere başlanmadan önce ve işlem sonrasına kadar danışanlarımızın güvenliği ve sağlığı için hijyen başta olmak üzere tüm önlemleri son derece titizlikle almaktayız. Her işlem için tek seferlik malzemeler kullanmaktan cihazların her defasında dezenfekte edilmesine kadar gerekli tüm adımlar hassasiyetle uygulanmaktadır. İğneli epilasyon işlemlerimizde her danışanımız için özel iğne paketi açılıp bu iğneler işlem sonrasında dezenfekte edilerek danışanımıza teslim edilemektedir. İstendiği takdirde her defasında tek kullanımlık iğne uçları da kullanabilmekteyiz. Nişantaşı iğneli epilasyon merkezlerinden herhangi birinde uygulama yaptırdığınızda tüm hijyenik adımların harfi harfine yapıldığından emin olmanızı öneririz.

Danışanlarımız iğneli epilasyon için bize başvurduğunda öncelikle cilt tipini ve tüy yapısını analiz ediyoruz. Bu sayede kaç seans sonrasında sonuç alabileceğimizi ve cilt için en uygun süreleri belirlemiş oluyoruz. Biz bu analizler için herhangi bir ücret veya ön ödeme talep etmemekteyiz. Ancak Nişantaşı iğneli epilasyon merkezleri içinden seçeceğiniz kliniğe bu ve benzeri konular için önceden danışmalısınız.

İğneli Epilasyonun Farkı

İğneli epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bazı avantajları vardır. Öncelikle iğneli epilasyon yöntemi, lazer epilasyona göre daha uzun sürse de daha etkilidir ve iğneli epilasyon ile kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca lazer epilasyon gibi cilt tipine veya tüy yapısına bağlı değildir. İğneli epilasyon yöntemini tüm cilt tiplerinde ve tüy yapılarında kullanılabilmekteyiz.

Nişantaşı İğneli Epilasyon Merkezlerini Seçerken

Nişantaşı iğneli epilasyon merkezleri içinden size en uygununu seçmek için aşağıdaki temel maddeleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • İğneli epilasyon işlemi yapacak uzmanını deneyimi
  • Uzmanların sertifikalı olup olmadığı
  • Hijyen standartlarına verilen önem
  • Fiyat performans oranları
  • Seans ve dakika başına fiyat düzeyi
  • İşlem sonrası bakım yapılıp yapılmadığı
  • Epilasyon sonrası iz kalmaması için ekstra hassasiyet

Yukarıda temel noktalara bir çok estetisyen ve iğneli epilasyon uzmanının dikkat ettiğiniz gözlemleyebilirsiniz. Seçtiğiniz iğneli epilasyon merkezinin soracağınız sorularla bu noktalara ne kadar dikkat ettiği sizin seçiminizde önemli rol oynayacaktır diye düşünüyoruz.

Sonuç olarak Nişantaşı iğneli epilasyon merkezleri arayışında olan ziyaretçilerimiz için 2005 yılından bu yana estetik & bakım alanında faaliyette oluşumuz, 10 seneden daha eski sertifikalara sahip oluşumuz, hijyene %100 önem veriyor oluşumuz, fiyatlarımızın standartların altında oluşu, işlem sonrasında gerekli bakım ürünlerini bizzat tatbik ediyor oluşumuz ve iz kalmaması için ekstra hassasiyet göstermemiz nedeniyle iğneli epilasyon işlemlerini başarıyla uyguladığımızı söyleyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem öncesi iletişim hatlarımız üzerinden bize daha önceki iğneli epilasyon işlemlerinizden kısaca bahsederek ön bilgi vermemizi isteyebilirsiniz. Daha sonra kliniğimizde cilt tipi ve tüy yapısı için küçük bir analiz yapmaktayız. Bu işlemler tamamen ücretsizdir ve uygulamanın kaç seans olacağını da belirlememizi sağlar.

2005 yılından bu yana sayısız danışanımıza başarıyla sayısız işlem uyguladık. Bu uygulamaların önemli bir kısmını iğneli epilasyon ve lazer epilasyon oluşturmaktadır. Türkiye’nin en büyük ve tercih edilen sağlık merkezlerinde deneyim kazandıktan sonra kendi markamızla hem iğneli epilasyon konusunda hem de estetik & güzellik alanıyla alakalı her konuda destek sağlıyoruz.

Evet. Haftanın 7 günü uygulamalarımızı sürdürmekteyiz. Genellikle mesai saatlerimiz içinde işlem yapmakla birlikte uzun süren işlemlerin mesai saatlerimiz sonrasına sarktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İğneli epilasyon sonrası iz kalmaması için tüm deneyimlerimizi kullanıyoruz ve ekstra hassasiyet gösteriyoruz. Yaptığımız iğneli epilasyon işlemlerinin hemen hemen hiçbirinde işlem sonrası iz kalmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Evet. Ayrıca hem dikkat etmeniz gerekenleri hem de evde kullanabileceğiniz ürünleri en ince ayrıntısına kadar size aktarıyoruz. Bu süreç içinde sürekli iletişimde kaldığımızı ve en ufak bir rahatsızlıkta hemen müdahelede bulunduğumuzu hatırlatmak isteriz.