Kaşlarımızı genellikle cımbız, ağda gibi yöntemlerle alıyoruz. Fakat bu yöntemler hem geçicidir hem de hijyenik koşullarda alınmazsa ciltte bakteri oluşturup iltihaplı sivilce problemi yaşatabilir. Geçici yöntemlerle alınan kaş ortasındaki kıllar çok hızlı sürede tekrar çıkar ve kişileri uğraştırıp sıkabilir. Kalıcı yöntem olarak iğneli epilasyon kaş ortasında başarılı bir şekilde uygulanır. Kaşa uygun şekil verilerek gerekli olan bölgedeki kıllar alınır ve kişiler zahmetten kurtulmuş olur.

Bu bölgeye yaptığımız iğneli epilasyon hem erkek hem de kadın danışanlarımızın sıklıkla tercih ettiği yöntemdir. Özellikle ergenlik dönemindeki gençler kaş ortasındaki kıllardan rahatsız olurlar ve kendi kendilerine genellikle cımbız ile alırlar. Eğer alınan bölge yeterince temizlenmez ve hijyenine dikkat edilmezse çoğunlukla iltihaplı akne oluşur. Gençlerde sıklıkla gözlemlediğimiz bir problemdir.

Kaş ortasındaki kıllar tekrar tekrar çıkacağı için uzman yardımı alarak iğneli epilasyon gibi kalıcı bir yöntem tercih edilmelidir. Kaş ortasındaki kıllar geçici yöntemlerle alındığında bahsettiğimiz gibi hijyenik koşullara dikkat edilmezse sivilcelenme yaşanabilir hem de yayılarak daha fazla kıl oluşmasına sebebiyet verilmiş olur.

Kaş ortası iğneli epilasyon kaç seans sürer?

Kaş ortasındaki kıllar kaşlarla aynı renkte ve aynı yapıdadırlar. Bu bölge küçük bir alan olduğu için hem seans süresi kısa olur hem de seans olarak kısa sürede sonuca ulaşılır. Düzenli bir şekilde kaş ortası bölgesine iğneli epilasyon işlemi yapıldığında ortalama 6-8 seans gibi bir sürede bu bölgedeki kıllardan kurtulmak mümkündür.

Kaş ortası iğneli epilasyon fiyatları

Kaş ortası çok küçük bir alandır. Bu bölgedeki kıllar ne kadar yoğun olursa olsun işlem genel olarak kısa sürmektedir. Kısa süren işlemler fiyat olarak da uygun olmaktadır. Kaş ortasındaki kıllar ne renkte ve kalınlıkta olursa olsun iğneli epilasyon ile rahatlıkla alınabilmektedir. Bu bölgeye yapılacak iğneli epilasyon işlemi ortalama 15-20 dakika arasında değişmektedir.