Mikro iğneler yardımı ile ciltte minimal kanallar açılması işlemi dermapen’dir.

Dermapen işleminde kullanılan iğneler cildin en az 0.5 mm en fazla ise 2.0 mm derinine kadar kanal açar. Açılan kanallar sayesinde cilt uyarılır ve hücre yenilenmesi hızlanır. Cilt yüzeyinde açılan kanallar gözle görülmeyecek kadar küçüktür.

Dermapen uygulaması esnasında kullanılan bakım ürünleri de son derece önemlidir. Hangi amaç için kullanılıyorsa o amaca uygun ürünler kullanılmalıdır. Kullanılan ürünlerin kalitesi ve vereceği sonuç da önemlidir. Dermapen işleminden önce danışanın cildi dezenfekte edilmeli ve işlemin daha konforlu geçmesi için anestezik krem uygulanmalıdır. İşlem esnasında da uzman kişi hijyenik koşullara dikkat etmeli ve oldukça titiz davranmalıdır.

Dermapen işleminden sonra uygulama bölgesinde kızarıklık, ödem gibi durumlarla karşılaşmak oldukça normaldir. İşlemden 1 gün sonra cilt yatışmaya başlayacaktır. Dermapen uygulaması mutlaka sonbahar ve kış mevsimlerinde uygulanmalıdır. İşlem sonrasında güneş koruyucu ürünler ile önlem almak gerekmektedir.

Dermapen işlemi hangi bölgelere uygulanır?

Dermapen : yüz,vücut ve saç bölgelerine rahatlıkla uygulanır.

-Yüz bölgesinde ; geniş gözenek,akne skarları,leke,kırışıklık,sarkma gibi problemlerde kullanılırken
-Vücut bölgesinde; boyun,dekolte,göbek ve kol sarkmaları gibi problemlerde
-Saçlı deride ise ; saç dökülmesi,saçkıran gibi problemlerde kullanılır

Dermapen işlemi öncesinde mutlaka ön görüşme yapıp işlem yapılacak bölge analiz edilmelidir.

Dermapen Soru & Cevap

 • Dermapen nedir?

  Dermapen nedir?

  Üzerinde mikro iğneler bulunan, cilt üzerinde gezdirildiğinde cildin o kısmında hafif ve zararsız delikler açan ve bunu acı vermeden uygulayabilen elektrikli güzellik & bakım cihazıdır. Dermapen işlemi ise bu cihaz ile cilt üzerinde mikro delikler açıp vücudun kolajen üretmesini sağlamaktır.

 • Dermapen ne işe yarar?

  Dermapen ne işe yarar?

  Dermapen, cildin kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Amaç, cildin kendi kendini onararak görünüm ve elastikiyet yönünden yenilenmesini sağlamaktır.

 • Ne zaman etkisini görmeye başlarım?

  Dermapen etkisini ne zaman görmeye başlarım?

  Sonuçlar ciddi olarak 1 ay ile 3 ay içerisinde görülmeye başlanır. Ancak cilt tipine, yaşa, ciltteki tahribata ve uygulanan dermapen işlemi sayısına göre bu süre değişebilir.

 • Dermapen faydaları nelerdir?

  Dermapen faydaları nelerdir?

  Dermapen işlemi bir çok cilt sorunlarını iyileştirmede oldukça faydalıdır. Yaygın olarak kırışıklıklar & çizgiler, yara izleri, akne izleri ve güneş lekeleri için kullanılmaktadır. Bunların ötesinde saç çıkarma için de dermapen rahatlıkla kullanılmaktadır.

 • Herhangi bir zararı var mıdır?

  Dermapenin herhangi bir zararı var mıdır?

  Hayır. Deneyimli ve uzman bir estetisyen tarafından doğru uygulandığı takdirde katiyen herhangi bir zarar yoktur. Uzman Estetisyen Gökçe Temuçin tarafından hassasiyetle ve titizlikle uygulaması yapılmaktadır.

 • Ağrı veya sancı yapar mı?

  Dermapen ağrı, acı, sancı ve sızı yapar mı?

  İşlem sırasında çok hafif bir batma hissi oluşabilir ancak işlem biter bitmez doğal olarak hafif kızarıklar dışında herhangi bir acı, ağrı ve sancı kalmayacaktır. Hassas ciltlerde kimi durumlarda hafif bir sızlama, işlemden 1 gün sonrasına kadar devam edebilmektedir. Bu duruma karşı gerekli tavsiyelerimizi danışanlarımızla paylaşıp gerektiğinde uygun kremleri bizzat uygulamaktayız.