Cilt yüzeyinin, cilt tipine uygun ürünler ile temizlenip bakımlarının yapılmasına cilt bakımı denir.

Cilt bakımında en önemli nokta cildi doğru şekilde analiz etmektir. Cildi analiz ettikten sonraki diğer önemli nokta ise kullanılan ürünlerin kalitesi ve cilde fayda sağlamasıdır.

Cilt bakımı işlemi ortalama 1 buçuk saat sürmektedir. Bu 1.5 saatlik zaman diliminde; cilt analiz edilir, temizleme ve soyma işlemleri yapılır, gözenek durumuna göre buhar uygulaması yapılabilir. Ardından yine cildin ihtiyacına yönelik maske ve serum uygulamalı yapılır. Son olarak ise gün boyunca cildi korumak, beslemek, nemlendirmek veya fazla yağlanma var ise yağı dengelemek adına nemlendirici ürünler kullanılır.

Cildimiz 15 günde bir kendisini yeniler ve cilt yüzeyinde minimal şekilde deri değişimleri oluşur bu yenilenme ile ölü deri hücreleri cilt yüzeyinde toplanır. Cilt yüzeyindeki ölü derileri temizlemek adına mutlaka temizleyici ürünler ve soyma (peeling) işlemleri yapılmalıdır. Düzenli bir şekilde cilt bakımı yapıldığında cilt daha rahat nefes almaya başlar ve yaşanan cilt sorunları var ise cilt bakımı sayesinde tedavi edilmiş olur.

Cilt bakımı her cilt tipine uygulanabilen çok sağlıklı bir yöntemdir. Akneli, kuru, yağlı, lekeli, sarkma ve kırışıklık sorunu olan bütün ciltler için cilt bakımı bir ihtiyaçtır. Cildinde sorun yaşamayan kişiler ise cildinin tazelenmesi ve canlanması adına yine bu uygulamayı tercih etmektedirler.

Kliniğimizde kullanılan medikal cilt bakımı ürünleri sayesinde kişiye özel cilt bakım seansları gerçekleştirmekteyiz. Cildiniz analiz edildikten sonra hem sizin isteğiniz hem de cildinizin ihtiyaçlarına yönelik ürün seçimi yapılır ve işleme bu şekilde başlanır.

  • Cildimde herhangi bir yan etki oluşur mu?

    Kesinlikle hayır. Medikal cilt bakımı uygulamalarımız güvenlidir ve yan etkiye neden olmaz. Hassas ciltler için cilt bakımı sonrası nadiren kızarıklık veya hasasiyet oluşabilir fakat bu da çok kısa sürmektedir. Tüm uygulamalar 15 seneden fazla deneyime sahip uzman estetisyen Gökçe Temuçin tarafından yapılmaktadır.